BAŞKAN ARSLAN; “157 PROJEMİN TAMAMI GERÇEKLEŞTİ”

31 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde ‘157 Dev Proje’ ile vatandaşın karşısına çıkan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, DRT Denizli Televizyonu’nda katıldığı ‘Güne Bakış’ programında “2014’te benim 157 projem vardı, bunu gerçekleştirdik” dedi.

BAŞKAN ARSLAN; “157 PROJEMİN TAMAMI GERÇEKLEŞTİ”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. 31 Mart yerel seçimleri hakkında konuşan Başkan Arslan, “Biz, bir taraftan 2019 süreciyle ilgili yapacak olduğumuz çalışmaların altyapısına başladık. İnşallah bunları Büyükşehir başkanımızla da oturup istişare edeceğiz. 2014’te geç açıklanmıştı. Süremiz dardı. Ama şuan sürecimiz gayet olumlu şekilde gidiyor. İnşallah Mart ayından seçimimizi yaptıktan sonra da 1 Nisan itibariyle kaldığımız yerden devam edeceğiz. 2014 ile 2019 arasında bir fark var. Aktörler aynı olabilir ama farklı nokta ise; 2014’te benim 157 projem vardı, bunu gerçekleştirdik. Biz seçim vaadinde şunları yapacağız diye bunların açıklamasını yaptık. Ama karşı taraftaki arkadaşlarımıza baktığımız zaman ellerinde proje yoktu. Sadece savundukları; bu yasanın Denizli’ye uygun olmadığı ve ‘bu yasayla Çameli’ye nasıl hizmet gelecek?’ şeklinde söylemleri oldu. Ama bugün itibariyle kimsenin ‘büyükşehir yasası kötü oldu, uygun olmadı, Denizli’ye hizmet gelmiyor’ deme şansı kalmadı. Çünkü orada herkes görüyor. İlçe belediyeleri, Büyükşehir Belediyesi, gerçekten Denizli’de çok büyük hizmetler yaptı. Hedeflerimiz çok. Büyükşehir kanunu, bakanımız, milletvekillerimiz olmamış olsa Çameli’de yaptığımız bu çok güzel şeyleri başarma şansımız yoktu. Çünkü bizim bütçemiz belli, büyükşehirden aldığımız paylar belli, merkezi hükümetten aldığımız paylar belli. Bunların hepsinin bir matematiksel hesabını yaptığınız zaman büyükşehrin ne kadar uygun olmuş olduğu ortaya çıktı. Şuanda da 2014’teki gibi büyükşehir kanunu iyiydi, kötüydü tartışılmadan bu sistemin üzerinden artık bütün adaylar ne çalışması yapacak bunları açıklamak zorundalar” dedi.

“ÇAMELİ YOLU AÇILDIKTAN SONRA ‘UZAKLIK ALGISI’ KALKTI”

Eskiden vatandaşların Çameli’yi çok uzak bir ilçeymiş gibi gördüğünün altını çizen Başkan Arslan; “Daha önce ‘Çameli’ dediğimiz zaman; ırak bir yer görünüyordu. Özellikle Nihat Bakanımızın şahsi gayretleriyle, milletvekillerimizin, teşkilatımızın destekleriyle Fethiye’ye en yakın olan Çameli yolu açıldıktan sonra buradaki uzaklık algısı kalktı” diye konuştu.

“ÇAMELİ’DEN ARABİSTAN’A DOMATES İHRACATI YAPIYORUZ”

İlçedeki örtü altı seracılıkta yaşanan gelişmeler hakkında da açıklama yapan Başkan Arslan, şunları söyledi: “Biz şuanda Çameli’den Arabistan’a domates ihracatı yapıyoruz. Geçen dönem Hollanda’ya dahi yerli ırk domatesimizi Hollanda’ya ihracat yaptık. Şuanda da 2’nci ürünümüz olarak Alabalığı bütün dünyaya ihracat yapıyoruz. Bundan birkaç ay önce Denizli İhracatçılar Meclisi’nin 4 tur halinde sektöründe 1’inci Denizli sektörleri içerisinde 26’ncı olarak Çameli’deki balık işletmemiz ödül aldı. Denizli’deki bu kadar içerisinde balıkçılıkta çok iyi bir anlamdır. Şuanda yanlış bilmiyorsam 10 Milyon Euro’nun üzerinde ihracat hedefleri var. Onu gerçekleştirmek üzereler. Çameli’den ceviz ve fasulyenin haricinde alabalık ve domates ihracatı yapıyoruz. Bizim tarım, hayvancılık önemli. 2014’te 2 hedef belirlemiştik. 1’i tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, 2’ncisi turizm. Alternatif doğa sporları bunların içerisinde. Tarımın içerisinde de 20 bin büyük baş hayvanımız var. Günlük 100 ton süt üretimimiz var.”

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER