Başkan Çelik; “Bozkurt terk edilen değil, tercih edilen olacak”

İlçede hayata geçirdiği ödüllü projeleri ve önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği çalışmaları hakkında açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, her kesimden vatandaşın istek ve taleplerini göz önüne aldıklarını belirterek “İlçemiz terk edilen değil, tercih edilen olacak. Çünkü Bozkurt adını aldığı ödüllü projelerle duyurdu ve duyurmaya da devam edecek” dedi.

Başkan Çelik; “Bozkurt terk edilen değil, tercih edilen olacak”

2014 yerel seçimlerinde CHP’den kadın aday olarak başkanlığa seçilen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, son 4 yılda Bozkurt’u güzel yerlere taşıdıklarını belirtti. Başkan Çelik, “Türkiye çapında pek çok projemizden ödül aldık. 2018 yılında yılın en çevreci belediye başkanı ödülünü almıştım. Üstünde kayanın bile yetişmediği 40 bin metrekarelik alanın 20 bin metrekaresinde güneş enerjisi, kalan bölümde ise biokütle enerjisi ile elektrik üretimine başladık. Ben Türkiye’de devlete elektrik satan ender belediyelerdenim. Güneş enerji santralini 4 bin 169 bin TL maliyetle ve belediyemden tek kuruş para çıkmadan hayata geçiriyorum” dedi.

ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜK

İlçe pazarının hemen yanında oluşturduğu alım merkezinde, üreticilerin değerlendirilmeyen ürünlerini aldığını belirten Başkan Çelik, tek şartının ise o paranın pazarda harcanması olduğunu, böylece esnafın da yüzünün güldüğünü anlattı. “Tek hedefim Bozkurt’ta üreten ve mutlu insan yaratmak” diyen Başkan Çelik; “Yol yapmak belediyelerin zaten görevi. Biz onları tamamladık ve tamamlamaya devam edeceğiz. Bunlar dışında sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. 2019 için bütün CHP’li belediye başkanlarının tek hedefi var, mutlu insan yaratmak. Önce mideye inen lokmayı büyüteceksiniz. Tok ve mutlu yapacaksınız” dedi.

MELTEM BADAM-GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211