BAŞKAN DEVECİOĞLU; “NİSAN’DA HONAZ TÜNELİ’NDE IŞIĞI GÖRECEĞİZ”

Ege ile Akdeniz Bölgeleri’ndeki çok sayıda kenti birbirine bağlayacak olan ve ‘Çevre Yolu’ projesinin en zor etabı olan Honaz Tünelleri hakkında konuşan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “Çok zor bir tünel. Hiçbir sorun çıkmazsa Nisan ayı gibi ışığı görüyoruz. Sadece açılma değil, biz bir yandan bu yolları da yapıyoruz. Yani tünelin içinde bütün ekipmanlar, havalandırmaları, betonları vs. hepsi beraber yapılarak gidiyor” dedi.

BAŞKAN DEVECİOĞLU; “NİSAN’DA HONAZ TÜNELİ’NDE IŞIĞI GÖRECEĞİZ”

Pamukkale ve Antalya gibi iki önde gelen turizm merkezi arasındaki yolculuk süresini kısaltmak üzere başlatılan ‘Denizli Çevre Yolu’ projesi, hızla devam ediyor. Ege ile Akdeniz Bölgeleri’ndeki çok sayıda kenti birbirine bağlayacak olan ‘Çevre Yolu’ projesinin en zor etabı; Honaz Tünelleri’nin büyük bir kısmı tamamlandı. DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu; İzmir, Aydın, Buldan, Pamukkale ile Uşak ve Ankara hattından gelip Antalya ve Muğla yönüne gidecek trafiğin Denizli şehir merkezine girmeden devamını sağlayacak projenin kilit etaplarından Honaz Tünelleri’nde çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Devecioğlu; “Honaz Tüneli, 2 bin 600 Metre uzunluğunda bir tünel. 2 tüplü, yani 5 bin 200 metre olan bir tünel. Ben başta Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, tüm AK Partili Milletvekillerime ve Honaz Tüneli’ni yakından takip eden hükümetimize de çok teşekkür ediyorum. Çok kısa bir süre bir durma söz konusu oldu ama çok büyük bir bölümü yapılmıştı. İnşaat devam ederken de bazı kesimler bunun durmasından son derece mutlu oldular. Kardeşlerimiz 4 tüpten hızlıca çalışıyorlar. Çok zor bir tünel. Kaya olsa sıkıntı yok ama kumsal olan alanlarda işlemler metraj olarak biraz daha az ilerliyor. Allah kaza bela vermezse, ilgili firmanın söylediği gibi; hiçbir sorun çıkmazsa Nisan Ayı gibi inşallah ışığı görüyoruz” dedi.

“DENİZLİ EKONOMİSİNİ CANLANDIRACAK BİR TÜNEL”

Yapılan çalışmada sadece delme işleminin yapılmadığını, aynı zamanda yolların da yapılara ilerlediğinin altını çizen Başkan Devecioğlu, şunları söyledi: “Tünelin içindeki bütün ekipmanlar, havalandırmaları, betonları vs. hepsi beraber yapılarak gidiyor. Tünel çalışması devam ediyor. Hiçbir sorun yok. Denizli ekonomisine güç katacak, Denizli ekonomisini canlandıracak bir tünel. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Honaz Tüneli hızlı bir şekilde sonuçlanacak. Allah Honaz’a bütün güzellikleri vermiş. Honaz’da tarım, turizm, eğitim, lojistik merkezi, milli parkımız var. Bizim istediğimiz her şeyin olduğu bir yerde belediye başkanlığı yapmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum. Honazlı hemşerilerim bize güvensinler. Güvenlerinde en ufak tereddüt olmasın. Allah bize sağlık, sıhhat, huzur verdiği sürece, bu can bu bedende olduğu sürece bu milletin hizmetinde olmaya, bu millete hizmetkar olmaya hazır olduğumuzu buradan ifade ediyorum.”

ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER