Başkan Şevkan; “Biz bu ilçeyi sevdamız olarak gördük”

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, “Bu ilçeyi aşkımız, sevdamız olarak gördük. 56 mahalleye seçildiğimiz günden beri büyükşehirle beraber hizmet götürmeye çalıştık” dedi.

Başkan Şevkan; “Biz bu ilçeyi sevdamız olarak gördük”

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. İlk olarak ilçede hayata geçirilen ve tamamlanan projelerinden bahseden Başkan Şevkan, ilçenin her geçen gün değiştiğini söyledi. Başkan Şevkan; “İlçemiz değişime ayak uyduruyor ve değişimin değişmeyeceğini biliyor. Bu ilçeyi aşkımız, sevdamız olarak gördük. 56 mahalleye seçildiğimiz günden beri büyükşehirle beraber hizmet götürmeye çalıştık. Dokunulmamış köylerimiz açılmamış yollarımız vardı. Şuan da ise o ‘üzerine neler konulabilir?’ diye düşünüyoruz. Çameli’ye doğru geçen yolları asfalt olacak. Diğer yandan dere yataklarının ıslahı kaldı. Bütün köylerimizdeki dere yatakları büyükşehir yardımıyla ıslah edilecek. İlk göreve başladığımızda, dedik ki; ‘bütün yol meselelerini bitirelim.’ Neden yetişemedik? Biz bir hesap yaptık. Evdeki hesap çarşıya uymadı. ‘5 bin metre olabilir’ dediğimiz yerler 40 bin metreye çıktı. Benim köylüm çekingendir biraz, kanaatkârdır. Korkusundan falan değil efendiliğinden. Köylü bu milletin efendisidir. Devletine çok fazla zahmet vermek istemez. Hala bitmedi. Bu kadar söyleyeyim. Ama bitireceğiz. İnşallah çalışmalarımız hızlı bir şekilde bitecek” dedi.

“BİZ HEP BİRLİKTE ACIPAYAMIZ”

İlçeye bağlı 56 mahalleyi kaynaştırmaya çalıştığını belirten Başkan Şevkan; “56 mahallenin sevgisi yüreğimizde aynıdır. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; ‘biz hep beraber Türkiye’yiz.’ Biz çapımız kadar konuşalım; biz hep birlikte Acıpayamız. Acıpayam Belediyesi ve Büyükşehir çok büyük işler yaptı. Şuan arkadaşlarımız kilit taş yapmaya devam ediyor. Gelelim pazar yerlerine, pazar yerleri sadece satış yapılan yerler anlamında değil, köylünün sünnet, düğün veya iftar yemeği yaptıkları yerlerdir. Hele bu dönemde, hele ramazan aylarında bir rüzgar, bir fırtına, bir yağmur ortalığı darmadağın ediyor. Oysa kapalı alanlarımız tertemiz ve bütün eğlenceler orada olabiliyor. Bu nedenle bu yerleri kısa sürede tamamlayacağız. Biz 2014’ü bırakın 2009’dan beri sadece çalışıyoruz” diye konuştu.

HATİCE DEMİR-MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211