BAŞKAN SUBAŞIOĞLU YENİDEN ADAY

Türkiye, 2019 yerel seçimlerini konuşmaya başlarken, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, DRT Denizli Televizyonu’nda konuk olduğu ‘Güne Bakış Programı’nda yeniden aday olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı. Subaşıoğlu, “Adaylık için henüz erken, Merkezefendi’yle ilgili yapmak istediğimiz daha çok şey var” dedi.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU YENİDEN ADAY

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’na konuk oldu. Sign Of The City Awards ödülüne layık görülen Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı’ndan yapılan programda konuşan Başkan Subaşıoğlu, 2019’da yapılması beklenen yerel seçimlerinde aday olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı. Yerel seçim sürecinin henüz başlamadığının altını çizen Başkan Subaşıoğlu, “Geçtiğimiz günlerde AK Parti olarak büyük kongremizi yaptık. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki yerel yönetimler başkanı olarak görevi devraldı. Dolayısıyla partimiz bu süreci yürütecek. Bir parti aday göstermek için birçok aday adayı düşünüyor. Partimize rağbet çok fazla. Aday adayı olmak isteyen birçok insan var. Müracaatlar da mutlaka olacaktır. Demokrasinin de gereği budur. Onunla ilgili açıklama anlamında erken olduğunu düşünüyorum” dedi.

“MERKEZEFENDİ İÇİN DAHA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR”
Belediye olarak vatandaşa hizmet ederken hep stratejik davrandıklarını dile getiren Başkan Subaşıoğlu, “Bugünü planladık, yarını düşündük, yarından sonrasını düşündük. Merkezefendi Belediyesi’ni bu dönem içerisinde 2 yılda temellerini sağlam attık. Ondan sonra kalan 3 yılda da birçok proje ve yatırıma imza attık. Merkezefendi için daha yapılacak çok iş var. Bugün MKM yaptık; açılışını gerçekleştireceğiz. Binaları yapmak, projeleri üretmek önemlidir. Ama ondan daha önemli olan, o projelerin, o binaların içerisine katacağınız ruh çok önemli. Onun içerisindeki tanımlamalarınız, faaliyetleriniz, etkinlikleriniz, oraya bakış açınız çok önemli. Merkezefendi Kültür Merkezi’yle ilgili bizim en büyük hayalimiz dünya çapında bir yazar, romancı, şair, yönetmen, senarist yetiştirebilmek. Burayı bir imkan olarak gençlerin önüne sunabilmek. Yoksa bu bina, koltuklar, sandalyeler, sahneler hiçbir etmiyor. Bir tiyatro okulu kuramadıktan sonra tiyatro sahnesinin bir anlamı yok. Dolayısıyla önümüzdeki dönem Merkezefendi için stratejik olarak yapmak istediğimiz işler var. Bunlardan en önemlisi sanatla, kültürle ilgili. Bu dönem tamamladığımız kültür merkezimiz, Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu, kütüphanemiz, engelsiz yaşam merkezimiz, bütün bunların içerisinde artık ruh koyacak, aktivite üretecek, felsefe üretecek, yeni yaklaşımlara yol vermemiz gerekiyor. Bu sene basketbolla ilgili 2’nci ligde takımımız yola çıkıyor. Merkezefendi Belediyesinin spora ilişkinde çok önemli projeleri var. Merkezefendi Belediyesi sporun ve sporcunun dostu” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ ÇOK DAHA FAZLASINI HAKEDİYOR”
Kurumlarda başkanların gelip geçici olduğunun altını çizen Başkan Subaşıoğlu, şunları söyledi: “Sonuç itibariyle başkanlar gelip geçer; birisi gidip, birisi gelebilir. Yönetimler değişebilir ama siz Merkezefendi Belediyesi gibi bir kurum kurduysanız; bu kurumun stratejileri, planları 1 yılla, 2 yılla sınırlı olamaz. Dolayısıyla biz burada 5 yıllık çalışmaları tamamlarken 5’inci yılın sonuna doğru gelmek üzereyken önemli olan Merkezefendiyi 5 yıl sonra, 10 yıl sonra nerede görmek istediğimizin planlarını, stratejilerini bugünden yapıyor olmak. Adaylıkla ilgili soruya gelirsek; bugün için henüz erken. Bizim Merkezefendi’yle ilgili yapmak istediğimiz daha çok şey var.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER