“BAYRAMDA BİR GÜNDE 37 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAĞIZ”

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala otogarda hareketlilik başladı. 9 günlük tatilde kimisi tatil beldelerine kimisi memleketlerine gidecek. Konuya ilişkin DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Otogar Yetkilisi Ömer Uzdilli, “Bayramda bir günde 37 bin kişiyi ağırlayacağız” dedi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Bayram tatilinin 9 gün olarak açılanması, vatandaşlar için tatil fırsatı doğdu. 9 günlük Kurban Bayramı tatili, Denizli Büyükşehir Belediyesi Otogarı’na hareketliliğe sebep oldu.  Otogarındaki firmalar, yaşanan yoğunluktan dolayı ek seferler koydu. Konuyla ilgili olarak DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ekibine özel açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Otogarı Yetkilisi Ömer Uzdilli, “Tatil süresi uzun olduğundan yaşanacak yoğunluk için gerekli önlemler alındı. Şehirlerarası otobüs sayılarının artırılması için otobüs şirketleriyle görüşülerek vatandaşlarımızın seyahatlerini huzur içinde yapmaları sağlandı. Ayrıca engelli vatandaşlarımız tekerlekli sandalye ile gidecekleri yere götürülecektir. Bayram süresince otogar polis noktası, Zabıta Karakol Amirliği Özel Güvenlik Birimi sürekli görev yapacaktır. Emniyet Müdürlüğümüz ile koordineli olarak denetim ve kontrol çalışmaları sıklaştırılacaktır. Yolcular girişe koyulan X-ray cihazlarında eşyaları kontrol edilerek içeri alınmaktadır. Asgari olarak ortalama 550 otobüs hareketi beklenmekle birlikte günde toplam 37 bin yolcu taşınmasını bekliyoruz. X-ray cihazlarımız henüz 15-20 günlük olup Emniyet Müdürümüzün emriyle konulmuştur ve güvenlik önlemlerimiz en üst seviyededir” dedi.

“ACELE ETSİNLER, BİLETLER TÜKENİYOR”
Konuyla ilgili açıklamalar yapan Anadolu Ulaşım Koordinatör Bölge Müdürü Ali Erdem ise şunları ifade etti: “Her bayramda olduğu gibi yolcularımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Tatil zamanı olması sebebiyle bu aylarda doluluk olmakta, bayram sebebiyle de doluluk oranı artmaktadır. Vatandaşlarımız için önlemlerimizi aldık. Biletlerini erken almalarında fayda var. Ek seferler koyduk ama onlarda dolmak üzere.”

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER