Bebek arabası alırken nelere dikkat etmeli?

Bebek arabası, diğer bir adı ile pusetler, bebek bekleyen veya yeni bebeği olan tüm aileler için alış veriş listesinin başında geliyor. Peki, bebek arabası alırken ne gibi hususlara dikkat edilmeli? Miniço Bebek Mağazaları Anne Bebek Ürünleri personeli Seyit Dalkılıç, bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Çiçeği burnunda anneler ya da anne adaylarının en çok merak ettiği; otomobil koltuğu ve bebek arabası. Peki, bebek arabası alırken ne gibi hususlara dikkat edilmeli?

Bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Miniço Bebek Mağazaları Anne Bebek Ürünleri personeli Seyit Dalkılıç; “ Bebeğinize alacağınız her ürünü alırken dikkat edilmelisiniz. Çünkü alacağınız her ürün bebeğinizin sağlığını etkiliyor. Bebek arabası alırken ilk önce kullanım şeklini belirlemek gerekiyor. Tek yönlümü, çift yönlümü, açılıp kapanıyor mu gibi özellikler göz önüne alınmalı. Üzerinde örtüsü var mı dikkat edilmesi gerekiyor. Bebek arabası, hem yaz hem de kışın kullanılabilen bir araçtır. Kış mevsimi için dikkat edilmesi gereken kriter üzerinde soğuktan koruyabilecek bir örtü bulunmalıdır. Yaz mevsimi için de kullanılan kumaşın güneş ışınlarını geçirmeyecek olması gerekiyor. Bebek arabası için dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de katlanabilir olması. Çünkü gün içerisinde anne bir ulaşım aracına binebilir. Bebek arabası katlanabilir olması günlük yaşamda kolaylıklar sağlar. Bebek arabası ortalama 400 ila bin 500 Lira arasında fiyatları değişiyor. Bazı arabalar aynı zamanda hem ana kucağı hem de puset olarak kullanılabiliyor. 0 ila 6 ay arasında ana kucağını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“EMNİYET KEMERİNİN AÇILAMAYACAĞINDAN EMİN OLUNMALIDIR”

Bebek arabası alırken bir diğer dikkat etmemiz gereken nokta da ‘5 nokta’ emniyet kemeri olduğunu belirten Dalkılıç; “Bebek arabası için en önemli kriterlerden biri de güvenlik. Bebek için kullanılan 5 nokta emniyet kemeri çok önemli. Bebeği araca yerleştirdikten sonra doğru bir şekilde emniyet kemerinin takılması gerekiyor. Bu kemerin bebek tarafından açılamayacağına emin olunmalıdır. Kemer doğru kullanıldığında bebeğinizle birlikte doğru bir yolculuk yapabilirsiniz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER