“BİZ ZAM YAPMADIK”

Dekor Mobilya, Türkiye’ye karşı uygulanan ekonomik saldırıları fırsata çevirmek ve dövizi bahane ederek ürünlere zam yansıtmak yerine, ‘biz zam yapmadık’ diyerek milli duruşunu sergiledi.

Denizli’de mobilya sektörünün öncü isimlerinden biri olan Dekor Mobilya, kurlarda yaşanan artışların beraberinde getirdiği zamlara karşı bir uygulamayı hayata geçirdi. Dekor Mobilya, Türkiye’ye karşı uygulanan ekonomik saldırıları fırsata çevirmek ve dövizi bahane ederek ürünlere zam uygulamak yerine, ‘biz zam yapmadık’ dedi. Ürünlerine zam yansıtmayan ve milli direnişini ortaya koyan Dekor Mobilya Sahibi Mesut Durmuş; “Piyasada oluşan artışları müşterilerimize yansıtmadık. Sineye çektik. Biz bu durumun geçici olduğuna inanıyoruz. Bu badireyi; vatandaş ve üretici olarak hep beraber atlatacağımıza inanıyoruz. Ülke bizim ülkemiz. Vatandaşlarımız bizim vatandaşlarımız. Başka Türkiye yok. İyi günde de kötü günde de birlik olmak için bu uygulamayı başlattık” dedi.

“BÜTÜN İŞLETMECİLERİMİZ DE AYNI UYGULAMAYI YAPMALI”
Başlattıkları uygulamayı sosyal medyada paylaşan ve şubelerinin vitrinlerine yazarak vatandaşlara duyuran Durmuş, olumlu geri bildirimler aldıklarını söyledi. Durmuş, sözlerinin devamında ise şunları aktardı: “Hem vatandaşlardan hem de esnaf dostlarımızdan tebrik ve teşekkür mesajları aldık. Diğer esnaf arkadaşlarımızda da sinerji yarattık.  Bütün işletmecilerimiz de aynı uygulamayı yapmalı. Birlik olarak bu zor günleri atlatmak için her türlü fedakarlığı yapmaya çağrıda bulunuyorum.”              

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER