“Bizim bu gençliğimiz hiçbir zaman değişmedi”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “Ben bu z kuşağıyla da alakalı şunu söyleyeyim; bence ülkemizde ‘Z kuşağı’ diye bir kuşağı ben isimlendirmek istemem. Benim bildiğim kuşak gençlikle alakalı. Bugün vatanını milletini bayrağını seven milli ve yerli bir gençliğimiz var. Bizim bu gençliğimiz hiçbir zaman değişmedi” dedi.

“Bizim bu gençliğimiz hiçbir zaman değişmedi”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Güngör; “Hayatta hep bir kuşak çatışması olagelmiştir. Ben, anne ve babamla, annem babam da onların annesi babasıyla hep kuşak çatışması yaşamışızdır. Bu ‘kuşak çatışması’ dediğimiz, doğduğunuz zaman dilimindeki imkanların değişkenliğiyle alakalı. Elinizde hazır bulunduğunuz imkanların sizin hayata bakış açınızı değiştirmesiyle alakalı. Yani bizim çocukluğumuzdaki dünyada bize sağlanan imkanlarla şimdiki imkanlar arasında bir makas var. O makas oldukça açıldı ve bundan kaynaklı bir isimlendirme var. Ben bu Z kuşağıyla da alakalı şunu söyleyeyim; bence ülkemizde ‘Z kuşağı’ diye bir kuşağı, ben isimlendirmek istemem. Benim bildiğim kuşak; gençlikle alakalı. Bugün vatanını milletini bayrağını seven milli ve yerli bir gençliğimiz var. Bizim bu gençliğimiz hiçbir zaman değişmedi, ben bu noktada gençlerimize çok güveniyorum. Biz gençlerimize destek veren, bugüne kadar da her zaman yanında olan en güçlü iktidar partisiyiz. Örnek vermek gerekirse seçilme yaşı 25’ti bundan önce. Biz seçilme yaşını 18’e düşürmüş bir partiyiz. Eskiden insanlar gençlere çok güvenmezlerdi, gençlerin hata yapabilmesinden endişe ediliyordu. Biz onların fikirlerini, biz onların yorumlarını başımızın üstüne deyip biliyorsunuz seçme yaşı 18’e indirildi artık” dedi.

“GENÇLERİMİZİ BİR KALIBA SOKMA DERDİNDE OLMADIK"

AK Parti’nin her zaman gençlere güvendiğini ve gençlere destek verdiğini ifade eden Başkan Güngör; “AK Parti Gençlik Kolları’nda görev almış biri olarak şunu ifade etmek isterim ki; bugüne kadar geçirdiğim o siyasi hayat evrelerinde gençlikle alakalı partimizin gençlere ne kadar önem verdiğini ve gençlerle diyaloğunun kesintisiz bir şekilde devam ettiğini biliyorum. Örnek vermek gerekirse partimizin 3 Kasım 2002 seçimlerindeki durumundan bugün 2021’in sonuna geliyoruz. O gün gençlik kollarında görev alan bir kardeşiniz olarak ben de bu parti bana güvenmiş ve Denizli İl Başkanı olarak bizlere güvenmiş Sayın Cumhurbaşkanımız. Burada örnek daha da arttırılabilir, bizim diğer kardeşlerimiz de aynı şekilde. Şu da aklınıza gelmesin, böyle bir görev verilmeseydi de biz bunu söylemeyecek miydik? Hayır, biz görevde değilken de bunları ifade ettik. Çünkü bizden önce de partimizde, gençlik kollarında görev alan arkadaşlarımız hep kendilerine bir noktada güvenilmiş ve görev verilmiş. Bugün partimizde ve devletimiz diğer kadrolarında çalışmalarına devam eden bir kadro var. Gençlerimiz Türkiye’nin 2002’den önceki ve şimdiki durumunu gözden geçirsinler. Denizlimiz 2002’den önce nasıldı, şimdi nasıl bir duruma gelmiş? Bilsinler, görsünler ve karar versinler. Biz hiçbir zaman gençlerimizi bir kalıba sokma derdinde olmadık. AK Parti iktidarı nasıl bu güne kadar insanların yaşam tarzına karışmamışsa; bizim gençlere güvenimiz sonsuz. Ben gençlerle de diyaloğumun çok iyi olduğuna inanıyorum ve gençlerle de özellikle Gençlik Kolları Başkanımızla yapmış olduğumuz çalışmalar da beni mutlu ediyor. Geçen gün bir öğrenci evimizi ziyaret ettik, üniversite öğrencimizin evini. Orada gayet güzeli, keyifli anlar yaşadık. Gençlerimize şöyle baktığımızda şunu gördüm; ben kuşak isimlendirmeleri bence boşuna. Benim tek gördüğüm; bizim memleketimizin bundan sonraki yönetim aşamasında bizden daha özgüvenli, bizden daha kaliteli ve bizden daha vatanını, milletini, bayrağını seven bir nesil geliyor. Ben bu nesille gurur duyuyorum. Bu nesil eğer ki farklı bir yöne gidiyor olsa da biz endişe ederdik ben gençlerimize bu noktada güveniyorum ve onları da sonuna kadar destekliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER