ÇALKUYUCAKLILAR’DAN BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ

Denizli’nin Çal İlçesi’nin Çalkuyucak Mahallesi’nde ‘Çalkuyucaklılar Buluşma Günü’ etkinliği düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu buluşmaya AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan da katıldı.

ÇALKUYUCAKLILAR’DAN BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ

Denizli Çal İlçesi’ne bağlı Çalkuyucak Mahallesi’nde köy kültürünü ve geleneklerini yaşatma açısından önemli bir yere sahip olan ve bu sene dördüncüsü düzenlenen ‘Çalkuyucaklılar Buluşma Günü’ etkinliği gerçekleştirildi. Yemekli Mevlid-i Şerif ile başlayan etkinlik, düzenlenen çeşitli aktivite, şarkı dinletileri ve oyunların ardından sona erdi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN MUTLU GÜNÜNDE ONLARLA BİRLİKTE OLMAK İSTEDİK”

Buluşmaya katılan ve mutlu gününde Çalkuyucaklıları yalnız bırakmayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan şunları söyledi: “Milletimizin ve memleketimizin en güzel hasretlerinden birisi birlik, beraberlik ve paylaşmadır. Yazın bereketini doyasıya yaşadığımız bugünlerde Çalkuyucak Mahallemizin gelenekselleşen etkinliğinde; Çalkuyucak dışında yaşayan gerek Denizli’de gerek Manisa’da, gerek civar il ve ilçelerde yaşayan hemşehrilerimizle bugün buradayız. Akrabalıklar, komşuluklar yeniden canlandırılıyor. Biz de hemşehrilerimizin mutlu gününde onlarla birlikte olmak istedik. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Aziz milletimize karşı sürdürülen düşmanlık ve ihanetlere karşı birliğimizi daha da güçlendirerek gelecek kuşaklara aktarılmasını nasip eylesin inşallah.”

“BULUŞMAYI İMECE USULÜ DÜZENLEDİK”
Buluşmayı tertip edenlerden Çalkuyucak Mahalle Muhtarı Osman Bayındır, şu değerlendirmelerde bulundu: “Köyümüz en çok göç veren köyler arasında. Gidenler geri dönmüyor. Biz de göç eden hemşehrilerimizin birbirini unutmaması için bu organizasyonu düzenledik. Dördüncüsünü düzenlediğimiz geleneksel hale getirmek istediğimiz bu buluşmayı imece usulü düzenledik. Katılan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

“KATILIM HER GEÇEN YIL ARTIYOR”
Buluşma organizasyon ekibinden Yusuf Aydın ise buluşmaya dair şu ifadeleri kullandı: “Artan göçlerden dolayı kimse kimseyi tanımaz hale geldi. Bu durumun önüne geçmek için bu organizasyonu tertip ettik. Dördüncüsünü düzenlediğimiz buluşmaya ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor. Köy geleneğini ve değerlerimizi yaşatmak adına iyi bir etkinlik oldu. Desteği bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

“DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARDA YILDA 1 GÜN DE OLSA BİR ARAYA GELELİM İSTEDİK”
Organizasyon ekibinden olan ve buluşamaya ön ayak olan bir diğer isim İsmail Ülker, “Bu köyde doğdum, büyüdüm. Orman köyü olduğumuz için kente çok göç verdik. İlk etapta sosyal ağda köylüleri bir araya topladık. Doğduğumuz topraklarda yılda 1 gün de olsa bir araya gelelim istedik. Amacımız buydu. Köylülerimizden organizasyona sahip çıkmalarını istiyorum. Destek olan ve katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER