CHP’Lİ BAŞKAN İLE BELEDİYE GÖREVLİSİNİN “GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ” TARTIŞMASI

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Kadın Kolları Ege Bölge Toplantısı’nda yemek standı yeri tartışması çıktı. Toplantıya katılanlar için CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı tarafından merkezin fuaye alanına kurulan yemek standı tartışma konusu oldu.

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Kadın Kolları Ege Bölge Toplantısı’nda yemek standı yeri tartışması çıktı. Toplantıya katılanlar için CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı tarafından merkezin fuaye alanına kurulan yemek standı tartışma konusu oldu. Kültür Merkezinin yetkilisi Şeyma Çölgeçen’in standın alandan kaldırılarak otoparka taşınmasını istemesi ve gerekçe olarak da “görüntü kirliliği oluşturuyor” açıklaması ortalığı karıştırdı. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile merkezin sorumlusu Şeyma Çölgeçen arasında sözlü tartışma yaşandı. CHP’li Varlıker, havanın soğuk olması nedeniyle yemek standını burada kurduklarını belirtirken, Kültür Merkezi sorumlusu Çölgeçen ise bu yüzden yangın alarmlarını kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. 

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Kadın Kolları Ege Bölge Toplantısı’nda CHP Merkezefendi İlçe Örgütü tarafından etkinliğin yapıldığı salonun fuaye alanına yemek standı kuruldu. Stantta katılımcılara keşkek, dolma, turşu ve helva ikramı yapılacaktı. Bu arada merkezin yetkilisi olduğunu söyleyen Şeyma Çölgeçen isimli görevli  yemek standının görüntü kirliliği oluşturduğunu ve keşkeğin ısıtılması için kurulan ocak sebebiyle yangın alarmlarını kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek standın alandan kaldırılmasını ve otoparka taşınmasını istedi. Bunun üzerine CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker olaya müdahale etti. Şeyma Çölgeçen ile konuşan Varlıker, yemek ikramının havanın soğuk olması sebebiyle otoparkta yapılamayacağını ve bu yüzden burada stand kurmak zorunda kaldıklarını söyledi. Görevli Çölgeçen’in standın dışarı taşınması konusunda ısrar etmesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı.

“KİMSİNİZ PARDON, KİMSİNİZ!”

Bu sırada etkinliği izlemek için toplantıya gelen DRT Denizli Muhabirleri Pınar Çankaya ve İbrahim Alayont tartışmaları baştan sona kaydetti.  Yemek yeri seçimi itirazları nedeniyle CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile görevli Şeyma Çölgeçen arasında başlayan tartışmada nabız yükseldi. Ve tartışma farklı bir boyuta taşındı. Tarafların adeta birbirlerini tehdit  ettikleri gözlendi. Görüntülerde; CHP İlçe Başkanı Varlıker’in Şeyma Çölgeçen’e “sözlerinizden pişman olacaksınız” derken,  görevli Şeyma Çölgeçen’in ise “Ben neden pişman oluyorum?  Ben neden pişman oluyorsam, sen de o yüzden pişman olacaksın’ ifadeleri kullandığı görüldü. Tartışmanın devamında ise CHP’li Başkan Varlıker’in görevliye “siz benimle böyle konuşamazsınız” dediği, Şeyma Çölgeçen isimli merkez görevlisinin ise “siz kimsiniz pardon, kimsiniz?’ dediği kamera kayıtlarında yer aldı.  

“BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NA ULAŞAMADIM”

Tartışmanın detaylarını DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne anlatan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “Misafirlerimiz için çok güzel bir yemek organizasyonu yapıldı. Yemekler dışarıdan pişirilerek getirildi. Sadece ısınması için alana ocak tesisatı kuruldu. Kısık ateşte, güvenli ve kimseye zararı olmayacak şekilde yemeklerin ısınması sağlanıyordu. Oradaki görevli kadın arkadaş, bunun burada yapılamayacağını, buranın köfteci dükkanı olmadığını ve asla buna izin veremeyeceğini söyledi. Kendisiyle görüştüm. Yanlış konuştuğunu ve kimseye bir zararımızın olmadığını belirttim. Kazanlarla, büyük bir ateşte yemek pişirmediğimizi, sadece ısıtma işlemi yaptığımızı söyledim. O da bana, buz gibi bir havada 50 metre arkadaki otoparkta servisin yapılabileceğini söyledi. Kadınlarımızı soğukta, sırada bekletemeyeceğimi, dağıtımın alanda yapılacağını ifade ettim. Böyle bir emir olduğunu ve dışarı çıkmamız gerektiğini söyledi. Gerekli yerlere sormasını söylediğimde ise oranın tek yetkilisinin kendisi olduğunu belirtti. ‘Yanlış yapıyorsunuz, bir amiriniz vardır’ dedim. Oranın tek amirinin kendisi olduğunu yineledi. Bazı telefon görüşmeleri yaptı. Bu sırada ben de Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na ulaşmaya çalıştım. Belediye başkan yardımcısına da, başkana da ulaşamadım” dedi.

“TECRÜBESİZLİĞİNE VERİYORUM”

“Güzel bir konferans salonu yapmış olabilirsin. Ama içini doğru insanlarla doldurmadıkça, hizmette de ayrım yapmaya devam ettiğin sürece hiçbir anlamı kalmaz” diyen Varlıker; “Olayın sonrasında görevli kadın arkadaşımız bizden özür diledi. Söylediği sözleri tecrübesizliğine ve iletişim bozukluğuna veriyorum. Bizler böyle durumlarda daha sakin ve anlayışlı olmalıyız. O da umarım yaptığı hareketten dolayı pişman olmuştur. Konuştuğumuzda da pişmanlığını dile getirdi. Böyle bir günde bu tür bir tatsızlığın yaşanması hoş olmadı” ifadelerine yer verdi.

PINAR ÇANKAYA-İBRAHİM ALAYONT

​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER