Denizli'de ters villa başınızı döndürecek

Pamukkale İlçesi’nde bulunan ters villa, iç ve dış mimarisiyle görenleri şaşırtıyor. Gerçek eşyaların kullanıldığı ters villa, ziyaretçi akınına uğrarken, kendisine hayran bırakıyor.

Daha önce finans sektörüne çalışan 37 yaşındaki Süleyman Cengiz, yamaç paraşütü için sürekli gittiği Pamukkale’de ters villa projesini hayata geçirdi.

2019 yılında temelini atan ve 5 Temmuz itibaren de kapılarını ziyaretçilerine açan ters villa, ziyaretçi akınına uğruyor. İç ve dış mimarisiyle kendisine hayran bırakan villada kullanılan; perdeler, mutfak mobilyaları, tuvalet, yatak odası, dolaplar, oturma grupları ile çamaşır makinesi gibi tüm eşyalar tavanda yer alıyor.

Ters villaya gelen ziyaretçiler, tamamen gerçek eşyaların kullanıldığı odalarda fotoğraf çekilme imkanı sahip oluyor.

"DENİZLİ'YE BİR DEĞİŞİKLİK KATTIK"

Özel mimariyi Denizli’ye kazandıran Süleyman Cengiz, ters villa projesi hakkında konuştu.

Daha önce finans sektöründe yer aldığını belirten Cengiz; “2018 yılında yamaç paraşütüne başladım. Bu sebeple Pamukkale’ye çok geliyordum. Burada aktivite eksikliğini fark ettim. Bu aktivite eksikliğini gidermek için harekete geçtim. Projemi hazırladım. 2019 yılında temellerini attım. Pandemiden dolayı kısıtlamalar yaşanınca evi kendim tamamladım. Temmuzun 5’inden beri hizmet veriyoruz. Özellikle evin dış mimarisi yerli ve yabancı turistler tarafından çok ilgi görüyor. Denizli’ye bir değişiklik kattığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

"MİSAFİRLERİMİZ ÇOK KEYİF ALIYOR"

Ziyaretçilerle özel olarak ilgilenildiğini belirten Cengiz; “İçeriye girdiğinizde sizleri karşılıyoruz. Pandemiden dolayı ateş ölçümü yapıyoruz, dezenfektan kullanımını sağlıyoruz. Sonrasında içeride misafirlerimizin kendi telefonuyla her odada farklı karelerle fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz. Fotoğrafları daha sonra 180 derece ters çeviriyoruz. Eşyalar yerde misafirlerimiz yukarıda kalıyor. Bu hizmetten misafirlerimiz çok keyif alıyorlar. Buradan güzel karelerle ayrılıyorlar” dedi.

"TÜRKİYE'DE BU EVDEN 8 TANE VAR"

Amaçlarının ters villaya gelenleri mutlu etmek olduğunu belirten Cengiz, şunları aktardı: “Gelen kişi sayısına göre 15 dakika ile 45 dakika arasında tutuyoruz. Misafirlerimiz çekimlerin ardından serbest zamanla daha da tadını çıkarabiliyor. Şehir dışından birçok ilden misafirimiz geliyor. Türkiye’de bu evden 8 tane var. Böyle bir özelliğe sahip bu hizmet. Pamukkale’ye gelenlerin tercih edebileceği bir aktivite. Bütün misafirlerimiz ortak cümlesi var. Bu işte bir terslik var. Herkesi buraya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER