“Denizli markasına sahip çıkıyor” kampanyasıyla Pamukkale Turizm’e destek çığ gibi büyüyor!

Denizli ve Ege’nin yarım asrı aşan marka ulaşım şirketlerinden Pamukkale Turizm için, yaşanan gelişmelerin ardından Denizlililer sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. ‘Denizli markasına sahip çıkıyor’ sloganı ile başlatılan kampanyaya destek çığ gibi büyüyor.

Denizli'de 57 yıl önce Bababalım Ailesi tarafından kurulan Pamukkale Turizm, İzmir Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulunmuş ve ‘üç aylık geçici mühlet’ kararı verilmişti. Üç aylık sürenin hemen ardından ise İzmir Ticaret Mahkemesi, iflas kararı vermişti. Ulaşım şirketi için verilen bu karara firma yetkilileri itiraz etti. Daha sonra da İzmir İflas Müdürlüğü’nden Pamukkale Turizm’e çalışma izni verildiği açıklandı. Denizlililer ise yarım asrı aşan marka ulaşım şirketinde yaşanan gelişmelere seyirci kalmadı. Sosyal medya kullanıcıları Pamukkale Turizm için destek kampanyası başlattı. ‘Denizli Markasına Sahip Çıkıyor’ sloganıyla yapılan kampanyada; “Pamukkale Turizm’den herkes gücüne göre en az 50-100 TL’lik boş bilet alsın. 10 bin kişi alsa şirket kurtulur. Zaten firma çalışmaya devam ediyor. İsteyen kullanır, isteyen birine hediye eder” denildi. Sosyal medyada başlatılan bu kampanyaya sadece Denizlililer değil, ulaşım firmasını yolculuklarında tercih eden ve hizmetinden memnun kalan vatandaşlar da yine sosyal medya hesaplarından yayımladıkları mesajlarla da destek verdi.

“KAMPANYA FİRMAMIZ DIŞINDA VATANDAŞLAR TARAFINDAN BAŞLATILDI”

Kampanyanın ulaşım şirketinin dışında vatandaşlar tarafından başlatıldığının altını çizen Pamukkale Turizm 5. Bölge-Bölge Müdürü Ali Yılmazer; “Bu kampanya şirketimizin dışında vatandaşlarımızın kendi çabaları ile gerçekleştirilmiş bir olaydır. Pamukkale Turizm bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bölgesellikten çıkmış, Türkiye’ye mal olmuş bir firmadır. Bu sebeple özellikle Denizli halkımızın firmaya ve markaya sahip çıkması anlamında geliştirilmiş, sosyal medyada bağlantılar kurularak uygulamaya koyulmuş bir kampanya bu. Son yaşanan gelişmelerin ardından da yaklaşık olarak 2 bin civarında açık bilet satıldı. Bize ve Denizlimizin markasına sahip çıkan, destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Sözlerinin sonun Ali Yılmazer; açık biletin 6 ay içerisinde kullanılmaya müsait olan, istenilen her hatta alınabilen tarihsiz bir bilet olduğunu da diletirdi. Ayrıca Pamukkale Turizm’in yaşadığı sıkıntılı sürecin hemen akabinde başlatılan kampanya kapsamında, bugüne kadar yaklaşık 4 bin 499 adet açık bilet satışı yapıldığı da belirtildi.

HATİCE DEMİR / MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜMİT TURKOGLU...
ÜMİT TURKOGLU... - 2 yıl Önce

HER ZAMAN OLDUGU GIBI,PAMUKKALE YE SAHIP CIKAN TÜRK HALKINA TESEKKURLER BIZ ÇALISANLAR,SIZLERE LAIK OLMAYA ÇALIŞACAGIZ...

Sadiye Akkaya
Sadiye Akkaya - 2 yıl Önce

Uzun yıllardır seyahat ettiğim firma bu durumuna çok üzüldüm çok memnun vede güvenli bir şekilde seyahat ediyordum inşaAllah kısa zamanda bu sıkıntılı günler atlatırlar dualarımız onlarla .Bütün firma çalışanlarına ve sahiplerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum

Ali fuat karaova
Ali fuat karaova @Sadiye Akkaya - 2 yıl Önce

Bahara az kaldı,yolda kalmak yok...

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Pamukkale turizm bu ekonomik sorunlarını atlatır

MEVLÜT NAZALI
MEVLÜT NAZALI - 2 yıl Önce

PAMUKKALE YE UZANAN ELLER KIRILSIN

Berkay İZMİRLİ
Berkay İZMİRLİ @MEVLÜT NAZALI - 2 yıl Önce

Pamukkale seyahat yolculuktan keyif almak demek bu şirketi kurtarmayı neyi kurtaracaksınız bir müddet ötv siz mazot verin olsun bitsin eve kadar getiren kaç firma var otomobilsizleride düşünün inşAllah kurtulur.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211