Denizli, Sürdürülebilirlik Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği ile Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi iş birliğinde  ‘Odağımız Sürdürülebilirlik Zirvesi’ gerçekleştirilecek. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılacak zirve, 26 Kasım Cuma günü saat 09.30’da başlayacak. Uzman isimlerin katılımıyla sürdürülebilirlik ve iklim konularının ele alınacağı zirve, DRT’den canlı olarak yayınlanacak.

Denizli, önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ile Türkiye Kalite Derneği (KALDER) İzmir Şubesi iş birliğinde  ‘Odağımız Sürdürülebilirlik Zirvesi’ gerçekleştirilecek. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılacak zirve, 26 Kasım Cuma günü saat 09.30’da başlayacak. Sürdürülebilirlik ve iklim konularının ele alınacağı zirve, DRT’den canlı olarak yayınlanacak. ‘Amaçlar için ortaklıklar’, Yeni çağın modeli sürdürülebilirlik 1:0’ ‘Bambaşka bir gelecek’ ve ‘Yarını birlikte kurgulayalım’ başlıklarında 4 oturum olarak gerçekleşecek olan zirvede birbirinden önemli konuklar yar alacak.

“TOPLUMSAL KALİTEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

KALDER İzmir Şubesi Başkanı Dr. Senem Kılıç ile DESİAD Başkanı İbrahim Şenel, DRT ekranlarında İrfan Atasoy modaratörlüğünde yayınlanan ‘Haftaya Bakış’ programına konuk oldu. Derneğin kuruluş amacı hakkında konuşan KALDER İzmir Şubesi Başkanı Dr. Senem Kılıç; “30 yıl Türkiye’de kurumsal bir derneğin varlığı adına önemli bir zaman dilimi olduğunu düşünüyorum. Merkezimiz İstanbul. Rahmetli Turgut Özal zamanında, Sabancı Holding, Eczacıbaşı Holding ve Koç Holding’in liderliğinde kurulmuş bir dernek. TÜSİAD el vermiş, sonra da biz artık kendi tabirimizle göbeğimizi kesmiş ve büyümüşüz. İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Kayseri olmak üzere Türkiye’de yaygın bir yapılanma ağımız var. İki binden fazla tüzel üye, çoğu Türkiye sanayisine ön veren büyük şirketler. KALDER 30 yıldır kendi faaliyetlerini hem kendi kurumsallaşması hem de Türkiye’deki yönetim anlayışının kurumsallaşması ve vizyonunun yükselmesi amacıyla devam etmiş. İş dünyasındaki kalite yönetim anlayışının paydaşlarına, müşterilerine, çalışanlara, topluma hizmet vermesini sağlayacak sürekli evrilen bir anlayışa hizmet eder. Bunun şirketlerdeki karşılığı süreçler, mükemmelliği aramak, kaliteli hizmet anlayışı. Kamudaki anlayışı vatandaşa iyi hizmet. Bugün KALDER’in geldiği, evrildiği yer ise dünyanın sürdürülebilirliği kapsamında gezegenin bir parçası olduğumuz gerçeğiyle bugünü ve geleceği iyi tasarlamak. Geçmişteki kurumsal hafızamızdan pay alarak bir de toplumsal kaliteyi çok önemsiyoruz” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BU KENTTE KONUŞULMALIYDI"

Sürdürülebilirliği getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Kılıç; şunları kaydetti: “Çünkü tekstil sektörünün başı çektiği lokomotif bir yeri var. Makine, kimya sanayi burada oldukça gelişmiş. Üniversiteyle bağlı olarak genç istihdamın yoğun, güçlendiği bir kent burası. Otoban bağlantısıyla da beraber Ege’nin birbirine bağlandığı ve de liman bağlantısıyla ihracatı güçlü bir kent, büyüyen bir kent. Sürdürülebilirlik bu kentte konuşulmalıydı. Sürdürülebilirliğin konuşulduğu yerdeki yeşil ekonomi, yeşil mutabakat, çevrenin korunması ve Türkiye’nin geçen dönem yaşadığı tatsız felaketler, küresel iklim değişiklikler, yangınlar, seller, depremler bunlar aslında ajandamızda konuşulması gereken yaşamın sürdürülebilirliği önümüze geldi.”

“BU İŞİN KİTABINI YAZMIŞ İNSANLARLA NİYE KONUŞMAYALIM DEDİK"

Başkan Kılıç; “Denizli’de ‘biz bu kavramları, bu işin kitabını yazmış insanlarla niye konuşmayalım?’ dedik ve KALDER, ilk defa böyle bir zirveyi bence Denizli’de de sanıyorum ilk defa birlikte konuşuyor olacağız. DESİAD bizim üyemiz, çok teşekkür ediyorum sayın başkana ve yönetim kuruluna. ‘Bizimle beraber hareket eder misiniz, biz size bu konuda katkı koyalım, üyemiz olur musunuz?’ dediğimizde hiç ikilemediler. Kendi dönemiyle beraber ilk imza KALDER üyeliğidir. Borcumuz var, bu zirve bu amaçla kurulmuş bir kurgudur. DESİAD ve KALDER İzmir Şube iş birliğiyle yapılan bir zirvedir” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER