DENİZLİ’DE 20 KİŞİ BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMESİNİ YAPTI

Bedelli askerlik başvuruları ve ödemeleri başladı. PTT A.Ş.’nin bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladığını duyurmasıyla birlikte Denizli genelindeki PTT şubelerine 2 günde 20 kişi ödeme yaptı.

DENİZLİ’DE 20 KİŞİ BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMESİNİ YAPTI

PTT, bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladı. 15 bin Lira olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı Türkiye'nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden tek seferde tahsil edilmekte. PTT Denizli Başmüdürü Serdal Bursalı bedelli askerlik ödemeleri ile ilgili bilgiler aktardı. Denizli genelindeki 110 şubede, sadece 2 günde 20 kişinin ödeme yaptığını belirten Başmüdür Bursalı; “Mükellefler önce ya Askerlik Şubesi’ne gidecekler ya da internet üzerinden başvurularını yapacaklar. İnternet üzerinden yaparken de e-devlet şifreleri yoksa muhakkak bir PTT şubesine gidip şifre alacaklar. Ardından başvuru belgesiyle birlikte Denizli’deki 110 noktadaki PTT iş yerlerinden birine gelerek 15 bin Lira’yı yatırıp bu belgeyi bize imzalattıktan sonra belgeyle Askerlik Şubesi’ne gidecekler. Böylece yükümlü gerekli işlemleri yerine getirmiş oluyor. PTT her konuda olduğu gibi bedelli askerlik konusunda da vatandaşımızın yanında. Denizi’ de 110 noktada vatandaşımıza yardımcı oluyoruz. Vatandaşımız 10 dakikalık mesafede PTT şubesine ulaşabiliyor.2 gün önce başlamamıza rağmen şu anda bedelli askerlik konusunda 20 civarında tahsilatımız oldu. Bunun dışında henüz bize ulaşmayan ve e-devlet üzerinden başvuru yapmış yükümlüler de mutlaka vardır” dedi.

“TAHSİLAT İŞLEMLERİ 3 KASIM'DA SONA ERECEK”
Bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerinin ve başvurularının 3 Kasım’da sona ereceğini vurgulayan Başmüdür Bursalı; “3 Kasım’a kadar tahsil işlemlerine devam edeceğiz. Yükümlülere, ödeme yapmak için son günleri beklemelerini tavsiye etmem. Malum son günler yoğun oluyor. Bir an önce yatırırlarsa hem bizim için hem onlar için en iyisi olur. Bütün gençlerimize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER