DENİZLİ’DE EVLERİNDE ÇIKAN YANGIN ÇUKUR ÇİFTİNİ EVSİZ BIRAKTI

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi İlbade Mahallesi’nde tek katlı kerpiç evde kirada oturan ve geçimlerini hurdacılık yaparak sağlayan 76 yaşındaki Mehmet Çukur ile 70 yaşındaki yüzde 80 engelli Şehri Çukur’un evinde elektrik kontağından yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin güçlükle söndürdüğü yangın sonrası ev kullanılamaz hale gelirken, Çukur çifti evsiz kaldı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi İlbade Mahallesi’nde tek katlı kerpiç evde kirada oturan ve geçimlerini hurdacılık yaparak sağlayan 76 yaşındaki Mehmet Çukur ile 70 yaşındaki yüzde 80 engelli Şehri Çukur’un evinde 9 Ocak Çarşamba günü sabah 02:30 sularında yangın çıktı. Dumanı fark eden Çukur çifti kendini sokağa zor attı. Komşularının da yardımıyla itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekipler yangını güçlükle söndürdü. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından ev kullanılamaz hale geldi. Yangının elektrik kontağından çıktığı tespit edildi. Öte yandan sokakta kalan Şehri Çukur’a oğlu Barış Çukur sahip çıktı. 4 çocuk babası Mehmet Çukur ise evlatlarıyla görüşmediği gerekçesi ile çocuklarının evine gitmeyi reddetti. Mehmet Çukur’un günlerdir sokakta, hurda toplarken kullandığı motorda kaldığı öğrenildi.

“CANIMIZI ZOR KURTARDIK”

Olayın ardından DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuşan ve olayı anlatırken gözyaşlarına boğulan Şehri Çukur mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi: “Ben o sırada uyuyordum. Dumanı fark edip uyandım. Sobanın tüttüğünü düşündüm. Kapıları ve pencereleri açtım. Eşimi uyandırmaya gittim. Dumandan nefes alamadım. Yürüyemediğim için canımızı zor kurtardık. Kirada duruyorduk. 25 sene kiralarda oturduk. 6 yerimden ameliyat oldum. 1 sene hastanede yattım. Evsiz kaldık.”

“HAYIRSEVERLERDEN ANNE VE BABAM İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ”

Tekstilde çalışan ve kirada yaşayan Çukur çiftinin oğlu evli ve 1 çocuk babası Barış Çukur ise; “Annem ve babam geçimini çöpten hurda toplayarak sağlıyordu. Evleri yanınca evsiz kaldılar. Ben annemi yanıma aldım. Babamla görüşmediğimiz için bizimle gelmeyi reddetti. Hurda toplamak için kullandığı motoru var. Günlerdir sokakta kalıyor. Motorda yatıyor. Ben de kirada yaşıyorum. Tekstilde çalışıyorum. Evimi zor geçindiriyorum. Denizlili yardımseverlerden anne ve babam için destek bekliyoruz” dedi.

“VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM”

Çukur çiftinin komşuları Güllü Akdeniz, olayla ilgili gördüklerini anlattı. Akdeniz; “O saatlerde uyanıktım. Duman kokusu geldi. O saatte soba yaktıklarını düşündüm. Dışarıya çıksam yangını görecekmişim. Çıkmadım ve geri uyudum. Aradan biraz zaman geçince bir gürültü oldu. İtfaiye sirenini duydum. Dışarıya çıkıp baktığımda alevler baya yükselmişti. Keşke daha önce dışarı çıkıp baksaydım. Vicdan azabı çekiyorum” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186