Denizli’de genç kadının karnından 10 kiloluk tümör çıkartıldı

Denizli sağlık sektörüne yaklaşık 1,5 yıl önce giriş yapan Denizli Denipol Hastanesi’nde eşine nadir rastlanan operasyona imza atıldı. Karnında şişlik ve ağrı şikayetiyle başvuran ve yapılan tetkikler sonucunda ağırlığı 10 kilogramın üzerinde tümör tespit edilen 39 yaşındaki Ayşe Balbey, gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuşturuldu.

Denizli sağlık sektörüne yaklaşık 1,5 yıl önce giriş yapan Denizli Denipol Hastanesi, hizmet vermeye başladığı günden itibaren başarılı operasyonlara imza atıyor. Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden karnında şişlik ve ağrı şikayetleri ile Denipol Hastanesi’ne başvuran 39 yaşındaki Ayşe Balbey, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğur Kulalı tarafından kapsamlı bir muayeneden geçirildi. Burada yapılan tetkikler sonucunda Balbey’in karnında tümör tespit edildi. Ayşe Balbey, Op. Dr. Kulalı ve ekibi tarafından vakit kaybetmeden ameliyata alındı. Başarıyla gerçekleştirilen operasyon sonucu, Balbey’in karnından ağırlığı 10 kilogramın üzerinde olan tümör çıkartıldı.

“BU KİTLELER KİŞİLERİN HAYATINI TEHDİT EDECEK BOYUTLARA ULAŞABİLİYOR”

Hastanın sağlık durumu ve tedavi süreci ile ilgili bilgiler veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğur Kulalı; “Hastanemizin kısa bir geçmişi olmasına rağmen hem hasta performansı bakımından hem de başarılı operasyonlar yönünden ciddi şekilde mesafe almış durumda. Ayşe Hanım bize Fethiye’den geldi. Hastamızı değerlendirdik ve daha ilk değerlendirmemizde karnında ki kitlenin büyüklüğünü fark ettik. Bu kitleler zamanla kişilerin hayatlarını tehdit edecek boyutlara ulaşabiliyor. Ayşe Hanım’ın ameliyatı sonrasında yaptığımız ölçümlerde tümörün 10 kilo üzerinde ağırlığı vardı” dedi.

“HASTAMIZI TABURCU ETMEK İÇİN GÜN SAYIYORUZ”

Op. Dr. Kulalı, şunları aktardı: “Bu tümör karın içindeki bütün organları neredeyse akciğer zarına doğru itelemiş ve kalın bağırsakları da kitlenin içine almıştı. Hastamız için en uygun olan hazırlığı yaptıktan sonra yine uygun şekilde karın içine girerek kitle hem jinekolojik organlara hem karın arka zarına hem de kalın bağırsaklara ciddi bağlantılar gösteriyordu. Operasyonda hastamızın karın kısmı usulüne uygun şekilde temizlendi. Bugün hastamız ağızdan gıda almaya başladı. Fakat kitlenin çok büyük olması sebebiyle hastanın tansiyon, nabız ve idrar dengesinin ciddi bir şekilde takip edilmesi gerekiyordu. Bu sebeple de ameliyat sonrası yatışımızı bir süre daha uzatmayı uygun gördük. Tüm bunların dışında hastamızı hastanemizden sağlıklı bir şekilde taburcu etmek için bizler de gün saymaya başladık.”

“YENİ BİR YATIRIMA BAŞLAYACAĞIZ”

Op. Dr. Kulalı; “İlimiz Ege Bölgesi ve Türkiye’de her zaman için sağlık alanında ileri doğru atılmak için uğraşıyor. Biz Özel Denipol Hastanesi olarak ise kentimizde ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. Şu anda da kapasitemizi zorlayacak bir yoğunluğumuz var. Bu sebeple kapasite arttırımı için tekrar yeni bir yatırıma başlayacağız” dedi.

“DENİPOL AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

Ameliyat sonrası kendisini daha iyi hissettiğini söyleyen Ayşe Balbey, doktoru Op. Dr. Uğur Kulalı ile ekibine ve kendisini evindeymiş gibi rahat hissettiren Denizli Denipol Hastanesi çalışanlarına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köksal kaplan
Köksal kaplan - 3 yıl Önce

Geçmiş olsun

SIRADAKİ HABER