Denizli’de öğrenciler, hayallerindeki iş insanını resmettiler

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (AYSİAD) birlikte düzenlediği, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması'nın ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Denizli’de öğrenciler, hayallerindeki iş insanını resmettiler

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (AYSİAD), öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla, Türkiye’deki en büyük çalışmaya imza attı. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkı sağladığı ve 30 Nisan’da başvuruları sona eren ‘Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması'na; il genelindeki 30 farklı okuldan 200 eser katıldı. 1-15 Mayıs’ta seçici kurulun değerlendirdiği eserler arasından 18’i ödüle layık görüldü. Ödül töreni; Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, DTO’da gerçekleştirildi. Derneğin yönetim kurulu üyeleri, danışman öğretmenler ve dereceye giren öğrenciler ile ailelerinin büyük ilgi gösterdiği törene; DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ve Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram da katıldı.

“DTO'DA ‘EĞİTİM’ DENİLİNCE SEFERBERLİK İLAN EDİLİR"

Törenin açış konuşmasını yapan DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, "Sizler gibi başarılı gençleri görünce bir kez daha fark ettik ki, ülkemizin geleceği emin ellerde. Hepinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Denizli Ticaret Odası olarak, eğitim ile gençlerimiz ve çocuklarımız söz konusu olduğunda, elimizden gelen her şeyi yaptık, yapıyoruz. Geleceğimizi elbirliğiyle en iyi şekilde inşa edelim istiyoruz" dedi.

“ESERLERİ KİTAP HALİNE GETİRECEĞİZ”

Eserleri kitap haline getireceklerini müjdeleyen AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık, “Bu verileri Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile paylaşarak bilimsel bir çalışma haline getireceğiz. Ayrıca, kompozisyon ve resimleri bir kitap haline getirerek, kamuoyuyla da paylaşacağız" diye konuştu.

1. Mahir ZEYTUN - 1.Sınıf 

ÖDÜLLERİNİ BAŞARILI YÖNETİCİLERDEN ALDILAR

Konuşmalarının ardından resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca; öğrenciler için oluşturulan hatıra ormanında, isimlerine 2’şer fidan dikildi; sertifikaları kendilerine teslim edildi. Dereceye giren öğrenciler, 21-22 Haziran’da, Manisa'da Denizlili iş adamı Ahmet Nazif Zorlu'ya ait Vestel City’e inceleme gezisine götürülecek.

1. Okan Yasin AKÇA -9.Sınıf

1.Huriye BAŞKAFA - 7.Sınıf

2. Begüm KASAPOĞLU – 7.Sınıf

2. Ceyda ÇOBANKARA -9.Sınıf 

2. Mete GÜNEY - 4.SINIF 

3. Melisa KOKAR -11.Sınıf 

3. Yiğit Kaan AKÇA -7.Sınıf

3. Yasin ALAKUŞ - 4.Sınıf

MANSİYON ÖDÜLÜ – Mustafa GÜLTEKİN 4.Sınıf 

MANSİYON ÖDÜLÜ – Necip Erdem ERBAY 4.Sınıf

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER