Denizli’de otobüs şoföründen örnek davranış!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’de görevli şoför 44 yaşındaki Mustafa Gölcü, 20 numaralı halk otobüsü ile Karahasanlı - Kampüs seferini yaptığı sırada ‘insanlık ölmemiş’ dedirten davranışa imza attı. Aracı ve yolcuları bırakıp görme engelli yolcunun yolun karşısına geçmesini sağlayan Gölcü, araçtaki diğer yolcuların takdirini topladı.

‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten olan 22 Mart 2019 Cuma Günü saat 09.10 sularında yaşandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’de 2 yıldır görev yapan şoför 44 yaşındaki Mustafa Gölcü, 20 numaralı halk otobüsü ile Karahasanlı- Kampüs seferini yaptığı sırada otobüse görme engelli bir vatandaş bindi ve Özel Denipol Hastanesi durağında inmek istediğini söyledi. Otobüsün durağa geldiğinde görme engelli yolcuyu durakta indirmekle yetinmeyen şoför Gölcü, yolun karşısına geçmek isteyen engelli yolcuya yardımcı oldu. Trafiğin yoğun olması nedeniyle yolun karşısına geçmekte zorlanan engelli yolcuya yardımcı olan Gölcü, meraklı gözlerle izleyen araçtaki diğer yolcuların da takdirini topladı. Şoförün örnek davranışı, otobüste bulunan güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

“YARIN ENGELLİ OLMAYACAĞIMIZI KİM BİLEBİLİR”

Yaşananları DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne anlatan Mustafa Gölcü; “ Sabah 08:45 seferini yapıyordum. Görme engelli bir vatandaşımız otobüse bindi. Özel bir hastanede inmek istediğini söyledi. Yolcumuzun ineceği durağa geldiğimizde kendisine haber verdim. Ancak hastaneye ulaşması için yolun karşısına geçmesi gerekiyordu ve trafik akışı yoğundu. Araçtan indim ve onun karşıya geçmesine yardımcı oldum. Herkesin vicdanen yapması gereken bir şeydi. Davranışımız sadece şoför arkadaşlarımıza değil, tüm insanlara örnek olmalı. Yarın engelli olmayacağımızı kim bilebilir” dedi.

“AMACIMIZ; VATANDAŞLARIMIZA EN İYİ HİZMETİ VEREBİLMEK”

Şoför Gölcü’ye duyarlılığından dolayı teşekkür eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Turgut Özkan ise; “Bütün amacımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmektir. Her ay bir kez eğitim düzenliyoruz. Bu eğitimler bazen profesyonel kişilerce bazen de bizlerce yürütülmektedir. Vatandaşlarımızı güvenli, konforlu ve güler yüzle seyahat ettirmek amacı taşıyoruz. Mustafa Bey’e gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211