'DENİZLİ'DE SOSYAL DEMOKRAT BİR YEREL İKTİDARIN KAZANACAĞINDAN BİR GRAM ENDİŞEM YOK'

'DENİZLİ'DE SOSYAL DEMOKRAT BİR YEREL İKTİDARIN KAZANACAĞINDAN BİR GRAM ENDİŞEM YOK'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan CHP İl Başkanı Teoman Sancar, “Biz ilçe kongrelerimizi birlik, beraberlik içinde bir sevgi, heyecan, sinerji yaratarak gerçekleştirdik. Bu heyecanın 2019 yılındaki yerel seçimlerde geçen referandumda aldığımız sonuçların üzerine koyarak; Denizli’de sosyal demokrat bir yerel iktidarın kazanacağından bir gram endişem yok” dedi.

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na katıldı. Kısa süre önce partisinin il kongresinde aday olmayacağını açıklayan Başkan Sancar, gerçekleştirilen ilçe kongreleri hakkında açıklamalarda bulundu. İlçe kongrelerini demokrasi şöleni gerçekleştirdiklerinim altını çizen Başkan Sancar, “İlçelerde birlik, beraberlik içinde; bir sevgi, heyecan, sinerji yaratarak gerçekleştirdik. Bu heyecanın 2019 yılındaki yerel seçimlerde geçen referandumda aldığımız sonuçların üzerine koyarak; Denizli’de sosyal demokrat bir yerel iktidarın kazanacağından bir gram endişem yok. Bu milletimize ve devletimize bir görevdir. Diğer açıdan da ben değerli partililerimizin yüksek teveccühleriyle 2 yıl önce kongremizle il başkanlığına seçildim. Bu 2 yıl boyunca il başkanı olarak benim görevim; birlik ve beraberliği sağlamak, milletvekillerimize, parti meclis üyelerimize, yönetim kurulumuza ve tüm partililerimize Cumhuriyet Halk Partisi’nin Denizli’de bir sevgi, başarı, inanç rüzgarını estirmesi konusunda uzlaştık. Birbirimize sarıldık” dedi.

16 NİSAN’DA CHP ÇOK GÜZEL BİR RÜZGAR ESTİRDİ
16 Nisan’da yapılan referandum sonuçlarını değerlendiren Başkan Sancar, şunları aktardı: “Referandumda bunun karşılığında çok güzel bir sonuç aldık. Yüzde 56’lık bir sonuçla Denizli’de bakanına rağmen, milletvekiline rağmen, belediye başkanına rağmen; CHP dimdik vatansever duruşuyla çok güzel bir rüzgar estirdi. Bunun devam edeceğinden hiç endişem yok. İnanıyorum yüzde 66, 76 olarak Denizli’ye yansıyacak.”

“TÜRKİYE’DE İLK 7 KATLI MÜSTAKİL İL BİNASI OLDU”
Başkanlı döneminde kazandırdığı parti binası hakkında da bilgiler aktaran Başkan Sancar, “Ayrıca biz bu süreçte partimizin lojistik eksiklerini tamamlamak adına yeni bir bina kazandırdık. Türkiye’deki ilk 7 katlı müstakil il binası oldu. Kadın kollarımızın çalışma alanları, gençlik kollarının toplantı alanları 150-200 kişilik toplantı salonları ve benzeri sosyal ortamlar yarattık. Bunlar 2019 yılında sıkı geçecek olan yerel ve genel seçimlerin hazırlığıydı. CHP moralman, heyecan ve enerji açısından Denizli’de yerel seçimleri almaya hazır” diye konuştu.

“2 YIL BOYUNCA; TEK BİLEK, TEK SOLUK OLDUK”
“30 Aralıkta son bulacak Denizli il başkanlığı görevimi 2 yıl boyunca yaptım” diyen Başkan Sancar, şöyle devam etti: “İl başkanı adayı olmadan öncede 5 yıl boyunca büyükşehir belediye meclis üyeliği de yaptım. O dönemde de bir neferi olarak belediye meclisinde kamunun yararlarını, vatandaş mağduriyetlerini, toplumsal sorunları, belediyenin vermekle mükellef olduğu hizmetlerin vatandaşımıza ekonomik ve seri yansıması adına elimden gelen bütün çabayı gösterdim. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla beraber bu görevde de il yönetiminde de 2 yıl boyunca il yönetim kuruluyla beraber, ilçe başkanlarımla beraber hakikaten tek yürek, tek bilek, tek soluk olduk. Bu da bugünkü heyecanımızı güçlendirdi.”

“PARTİMİN VERECEĞİ HER GÖREVE HAZIRIM”
30 Aralık’ta yapılacak kongreyle başkanlık görevini devredeceğini belirten Başkan Sancar, “Patimin beni görevlendireceği hangi alan olursa olsun örgütümün ve genel merkezimin görevlendireceği her alanda yer alırım. CHP’de galip gelen şey; demokrasidir. CHP atama kültürüne karşıdır. CHP’de önce yüreklerin atamasını yapacaksınız; yüreklere atanacaksınız. Teoman Sancar olarak Denizli’de ve örgütümüzde görevlerim boyunca bir sevgi bıraktığıma, bir hatır bıraktığıma yürekten inanıyorum. Ben insanları, yaşamı seviyorum. Mutlu, huzurlu, özgür, bağımsız ve sorunsuz bir Denizli’de yaşamak istiyorum. Sabah kalktığımda insanlar mutsuz olmasını istemiyorum. Siyaset; başarmak, kazanmak ve millete hizmet etme sanatıdır. Yeni seçilecek il başkanımız ve il yönetim kurulu Denizli’nin yerel ve genel seçimlerini yönetecek, zafer kazanacak, Denizli’ye sosyal demokrat iktidarı getirecek ekiptir” diye konuştu.

“‘YÖNETİMİ BIRAKIP YEREL SEÇİME ADAY OLDU’ DERLER”
Başkanlığa neden aday olmayacağı konusunu da açıklık getiren Başkan Sancar; “ben il başkanı olarak devam etmiş olsam olası bir genel ve yerel seçimlerde yarın bir seçim olduğunda ben şahsım adına o il başkanlından ayrılırsam bana derler ki; ‘il başkanlığı koltuğunda kendiniz adına oturmuş. İl başkanlığını bırakıp, yönetimi bırakıp yerel seçime aday oldu’ derler. Bu sebeple ben yürüyecek arkadaşlarımızın seçimden itibaren 2 yıl boyunca inanarak, güvenerek ve güçlü yürümesini istiyorum. Yerel seçimlerde partimden bir görevlendirme yapılırsa temsil etmek üzere çok heyecanımın, sinerjimin olduğunu, sosyal demokrat belediyecilik adına hizmet etmek istediğimi, memleketime ve milletime sevdamı bu vesileyle göstermek istediğimi arz ettim” diye konuştu

“İL BAŞKANLIĞINA ATAMAYLA GELMEDİM”
CHP Denizli İl Başkanlığı’na atamayla gelmediğinin altını çizen Sancar, şunları aktardı: “Atamayla da gitmiyorum. Demokrasinin, yasaların verdiği 2 yıllık seçim sürecinde değerli partililerimizin teveccühleriyle il başkanlığı görevine geldim. Bu teveccühü sonuna kadar yerine getirdim. Ama 30 Aralıktan sonra Ocak ayında yeni bir il başkanı ve yönetimi seçilecek. Yani adayların tek bir amacı var; CHP’yi sosyal demokrat iktidarla buluşturup Denizli’de birlik ve beraberlik içinde huzur ve barış ortamı sağlamak.”

“BEN HER ZAMAN YENİ BİR İVMEDEN YANAYIM”
“Siyasette ‘ben buraya geleyim, 2 yıl oturayım’ diye bir şey olmaz” diyen Sancar; “Ben her zaman heyecandan, yeni soluktan, yeni bir ivmeden yanayım. Ben CHP’nin belediye meclis üyeliği döneminde gözümü kulağımı Denizli’ye hizmet edebilmek için odaklandım. Belediye meclis gurup başkanvekiliyken basınla, halkla ilişkilerde hep felsefem; doğru olana teşekkür edelim ama yanlış hizmetleri de anlatalım olmuştur. İl başkanlığına seçildiğim günden bu yana tüm söylemlerden dedikodulardan uzak, Denizli’de yerel ve genel politikanın doğru yapılması adına iktidarın yanlışlarını anlatmak adına parti içinde birlik beraberliği sağlamak adına yürüdüm” diye konuştu. 

 

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221