Denizli’de yaşlı kadının bir yıllık birikimi çöpe gitti!

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde yaşayan 64 yaşındaki ev hanımı D.L., 12 aylık birikimi olan yaklaşık 11 bin TL’yi, eski perdeye sardı. Yaşlı kadının evinde bayram temizliği yapan D.L.’nin kızı B.K., perdeyle birlikte parayı da çöpe attı.

Olay; Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Deliktaş Mahallesi’nde meydana geldi. 3 katlı evin bir katında kendisi ikamet eden diğer daireleri ise kiraya veren 64 yaşındaki ev hanımı D.L., kiralardan elde ettiği geliri biriktirmeye başladı. 1 yılda biriktirdiği yaklaşık 11 bin TL’yi cüzdanına koyan D.L. cüzdanı ise eski bir perdeye sardı. D.L.’nin Ankara’da yaşayan kızı B.K., Kurban Bayramı dolayısıyla annesine ziyarete geldi. Evde bayram temizliği yapan B.K., arasındaki cüzdanı fark etmeyerek perdeyi çöpe attı. Bir süre sonra paranın sarılı olduğu perdenin yerinde olmadığını fark eden yaşlı kadın, yaşanan olayı DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne aktardı.

“KIZIM PERDEYİ ESKİ DİYE ÇÖPE ATMIŞ”

Olayın temizlik yapıldığı esnada yaşandığını dile getiren D.L.; “Kırmızı perde, sarı cüzdan içinde bir miktar para… Kızım da ‘eski’ diye yanlışlıkla perdeyi atıyor. 20 Temmuz Cumartesi akşamı çöpçüler gittikten sonra çöpü indirdi. Çöp poşeti 22 Temmuz Pazartesi günü ikindi vaktine kadar evin önünde durdu. Dışarıya çıktığımda poşetin altının yırtılmış olduğunu gördüm. Ama aklıma bile gelmedi. Bayramın birinci günü olan 11 Ağustos’ta parayı çocuklarıma vermek için cüzdanı almak istediğimde ne perdenin ne de cüzdanın yerinde olmadığını gördüm. Evin altını üstüne getirdim. Ama bulamadım. Kızıma perdeyi görüp görmediğini sordum. O da bana eski olduğu için çöpe attığını söyledi. Ben de o an anladım” dedi.

“PARAYI DEPREMDE EVİ YIKILAN KARDEŞİME VERECEKTİM”

Olayın ardından polise başvurduğunu ancak bir sonuç alamadıklarını belirten D.L.; “Evimde güvenlik kamerası da var. İncelemeye aldılar. Ancak 15 günden fazla bir süre geçtikten sonra fark ettiğimiz için kayıtlara ulaşamadık. Ben de üzerine soğuk su içtim. O parayı 2 çocuğuma verecektim. 8 Ağustos’ta Bozkurt’ta meydana gelen depremde kardeşim M.D.’nin evi yıkıldı. Ona destek olacaktım. Parayı bulan ya da alan kişiye çağrıda bulunmak istiyorum. Merhametli davransın. Parayı geri getirsin. Parayı bulan kişi geri getirirse bir kurban parasını ona vereceğim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER