DENİZLİLERİN SİGORTAYA TALEBİ ARTIYOR

Denizli’deki sigorta sektörü hakkında bilgiler aktaran Sercan Ay Sigorta Ltd. Şti. KurucusuSercan Ay, “Denizli’de her geçen yıl sigorta yaptıranların sayısında yüzde 20’lik bir artış oluyor” dedi.

Günümüzün önemli sektörlerinden olan sigortacılık sektörü her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. İnsanların ihtiyaç ve günün gelişmelerinden etkilenen ve hassas bir mecra olan sigortacılık hakkında DRT Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Sercan Ay, Denizlililerin sigorta konusunda her geçen yıl bir önceki yıla göre talebinin arttığını söyledi.Denizli’de diğer iller gibi en çok trafik ve kasko sigortasının yaptırıldığını belirten Ay, “Genel olarak insanlar zorunlu olduğu için trafik sigortasını, sonrasında ise araçlar için kaskoyu tercih ediyor. Bu sigortaların haricinde konut ve iş yeri sigortaları da çokça tercih edilenler arasında. Trafik sigortasında teminatlar genel olarak sabittir ve kanunun belirlediği ölçüde yapılabilir. Kaskolarda teminat konusuna dikkat edilmeli. Çünkü sıkıntı yaşanabiliyor” dedi.

“BANKA VE PLAZALARIN SİGORTA YAPMASI BİZİM İÇİN SORUN”
Sigortacılık sektörünün sorunlarına da değinen Ay, şunları söyledi: “Bankaların ve plazaların yani otomobil bayilerinin sigorta yapması bizim için can sıkıcı bir durum. Çünkü sigortacılık faaliyetini bu alanda bizim gibi uzmanlaşmış, belgesi olan kişilerin yapması gerekiyor. Fakat bankalar ve plazalar ürün satıyor yanında da sigortayı vatandaşa zorunlu kılıyor. En büyük sorunumuz bu. Müşteri açısından düşünürsek herhangi bir hasar durumunda bir banka veya otomobil bayisinden daha fazla bilgiye sahibiz.”

“SİGORTAYA İLGİ ARTIYOR”
“Sigortacılık bilinci her geçen yıl artıyor” diyen Ay, şu değerlendirmelerde bulundu: ” Sigortaya, kaskoya ilgi artıyor.Denizli’dede her geçen yıl sigorta yaptıranların sayısında yüzde 20’lik bir artış oluyor. İnsanlar çevresinde yaşanan doğal afetleri gördükten sonra daha fazla kasko yaptırmaya başlıyor. Burada fiyatlandırma da önemli. Fiyatlar yüksek olunca talepler azalıyor ama şu an fiyatlar gayet iyi durumda.”

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER