Denizlili esnaftan örnek davranış!

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Atatürk Caddesi’nde esnaflık yapan Berkant Yalçın, sokak hayvanları için dükkanının önüne su boruları ve plastik kaplardan mama ve su düzeneği oluşturdu. Yalçın bu davranışıyla herkese örnek oldu.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Atatürk Caddesi’nde esnaflık yapan Berkant Yalçın, örnek bir davranışa imza attı. Sokak hayvanları için dükkanının önünde su boruları ve plastik kaplardan mama ve su düzeneği oluşturan Yalçın, bu davranışıyla takdir topladı.

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Yalçın; “ İlk olarak dükkanımızın önüne yoldan geçen insanlara su ikramında bulunmak için çeşme yaptırdık. Özellikle bu sıcak havalarda sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmalarına gönlüm razı olmadı. Boruları birleştirerek bir düzenek oluşturdum. Düzenek sayesinde hayvan dostlarımız su ve mama ihtiyaçlarını karşılıyor. Düzeneğimizi gören bazı vatandaşlarımız da mama getirip bırakıyorlar. Düzeneği görenler fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşıyor. Herkesin ilgisini çekiyor. Hayvanların kendilerini ifade edebilecekleri bir dili yok. O yüzden onlara sahip çıkmalıyız. Kapımızın önüne bir kap su bir kap mama bırakmalıyız” dedi.

Berkant Yalçın’ın ‘Şila’ ismindeki Golden cinsi köpeği ise mahallenin maskotu oldu. Tabela işi ile uğraşan bir esnaf Yalçın’a sürpriz yaparak Şila’nın fotoğrafını bastırdı ve düzeneğe yapıştırdı. Esnaf dostlarının bu davranışı Yalçın’ı mutlu etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186