DENİZLİLİ GURBETÇİ HADİSE’NİN İZİNDE

Ailesiyle birlikte Hollanda’da yaşayan Denizli Tavas’lı Yeşim Mutun, ‘Daydream’ ismini taşıyan ilk single’ını müzikseverlerin beğenisine sundu. Sözlerini kendi yazdığı şarkısı ile iddialı olduğunu söyleyen gurbetçi şarkıcı, ünlü pop müzik sanatçısı Hadise’nin yolunda ilerlemek istediğini belirtti. DRT Denizli’ye özel konuşan Yeşim Mutun, “Bir Türk kızı olarak sesimi dünyaya duyurmak istiyorum” dedi.

DENİZLİLİ GURBETÇİ HADİSE’NİN İZİNDE

Aslen Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Aydoğdu Mahallesi’nden olan Yeşim Mutun, müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı. ‘Daydream’ ismini verdiği ilk teklisini çıkaran 22 yaşındaki genç sanatçı, ailesiyle birlikte Hollanda’da yaşıyor. En büyük hayalinin Denizlili bir Türk kızı olarak sesini dünyaya duyurmak olduğunu dile getiren ve müziğe küçük yaşta başladığını söyleyen Mutun,  şunları söyledi: “Babamın 25 yıl boyunca bir müzik grubu vardı. Düğünlerde, eğlencelerde sahneye çıkıyorlardı. Babam solistlik yapıyordu. Küçüklükten beri onu hep öyle gördüğüm için ona özendim ve ondan bir parça aldım. Yani müzikle tanışmam babam sayesinde oldu. Ortaokul yıllarımda şarkı sözleri yazmaya başladım. Şimdi de 28 Mayıs 2018’de kendi yazmış olduğum ‘Daydream’ isimli ilk single şarkımı çıkarttım. Daydream, Türkçe’de ‘Gündüz Hayallerine Dalmak’ demek.”

“ŞARKIM HAKKINDA ÇOK OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALDIM”
Henüz Hollanda’nın genelinde isminin duyulmadığını ama yaşadıkları Utrecht Bölgesi civarında tanınmaya başlandığını vurgulayan genç yıldız adayı, şunları aktardı: ”İsmim Hollanda’da henüz çok duyulmadı ama bizim yaşadığımız bölge olan Utrecht civarında biliniyorum ve şarkım hakkında çok iyi geri dönüşler, yorumlar aldım. Hollandalılar dansı çok seviyor ve benim şarkımda tempolu bir şarkı olduğu için dinleyenler çok beğendi. Şarkım yeni çıktığı zamanlarda bir dans festivali vardı. Beni oraya davet ettiler ve orada şarkımı söyledim. İcra ettiğim müziğin tarzı: Elektronik dans-pop olarak geçiyor. Ama slow bir şarkı da yazabilirim. Bu durum tamamen o anki ruh halime bağlı. İlk göz ağrım ‘Daydream’ şarkısının hikayesine de değinecek olursam şöyle: İlkokulda bir kız arkadaşım vardı. Sonra yıllar ilerledikçe arkadaşlığımız bitti. Bahçede kulaklığımı takmış oturuyordum. Sonra o arkadaşım aklıma geldi ve şarkımda onunla yaşadıklarımı ve ona karşı hissettiklerimi yazdım.”

“YENİ ŞARKILARIM YOLDA”
Yeni şarkılarının da yolda olduğunun ve yakında çıkacağının müjdesini veren Tavaslı Mutun, “Yeni çalışmalarım yakında hayata geçecek. Şuan iki tane daha hazır single şarkım var. Onlar yolda. Zaten plak şirketi ile 3 tane şarkı üzerine anlaşma yapmıştık. Bu gelecek olan iki İngilizce şarkıyı da yine ben yazdım. Başkalarının yazdığı değil de kendi emeğim olan şarkıları okumak istiyorum. Çünkü kendim yaşayarak yazdığım sözlerin arkasında durabilirim. Önümüzdeki zamanlar için iki tane Türkçe olarak yazdığım şarkı daha var. Onları da bir gün okumak ve herkesin beğenisine sunmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“SADECE YÜZDE 5 ORANINDA GÖREBİLİYORUM”
Gözünden rahatsızlığı bulunan ve yüzde 5 oranında görebilme yetisine sahip olan Mutun, “Müzik, benim için hayat gibi bir şey. Gerçekten benden bir parça. Gözlerim iyi görmüyor ve müzik bana bu noktada çok yardımcı oldu. Ergenlik dönemimde çok üzülüyordum. ‘Neden arkadaşlarımdan farklıyım?’ gibisinden. Müzik o yaşlarda bana çok yardımcı oldu ve o dönemi iyi atlattım. O zamanlarda insanların bana karşı, benim onlara karşı hislerimin hepsini kağıda döktüm. Bu durum da beni söz yazma anlamında fazlasıyla geliştirdi. Doğuştan bir rahatsızlığım var ve sadece yüzde 5 oranında görebiliyorum. Uzak mesafelere baktığımda detaylar kayboluyor. Renkleri de göremiyorum. Tıpta bendeki problemle ilgili bir çözüm yok. Bu, 1 milyon kişinin birinde rastlanan bir problem. Ama gözlerimi seviyorum ve böyle de mutluyum. Ben kendimi her zaman Türk olarak hissediyorum. Dünya çapında bir Türk kızı olarak sesimi duyurmak istiyorum. Çok büyük hedeflerim var. Allah’ın izni ve milletin desteğiyle bunu başarabileceğime inanıyorum. İnsanlara hitap edebilecek ve onlara dokunabilecek şarkılar yazmak ve okumak istiyorum” dedi.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER