Denizlili İşadamı Önal, 107 kiloluk orkinosla turnuva 2’ncisi oldu

Sportif balık avcılığı kapsamında Didim’de ilki düzenlenen Dost 2019 Turnuvası’na ‘Shamu’ adını verdikleri ekiple birlikte katılan Denizlili İşadamı Alptuğ Önal, yakaladıkları 185 santimetre uzunluğunda, 107 kilogram ağırlığındaki mavi yüzgeçli orkinos ile yarışmanın 2’ncisi oldu. Ekip, yakaladıkları balığı Didim’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.

Denizlili İşadamı Önal, 107 kiloluk orkinosla turnuva 2’ncisi oldu

Çocukluğundan beri balık tutan Önallar Gıda Pazarı ve Hisar Mandıra Yönetim Kurulu Üyesi Alptuğ Önal, İşadamı Sinan Kuran, Bora Özer ve Osman Bulutlar ile birlikte 8 yıldır ‘Shamu’ adını verdikleri ekiple sportif balık avcılığı yapıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok yarışmaya hem ekiple hem de bireysel olarak katılan İşadamı Önal, elde ettiği başarılarla Denizli’yi gururlandırıyor. Shamu ekibi son olarak Didim’de 30 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında ilki düzenlenen Dost 2019 Turnuvası’na katıldı. 20 tekne ile 80 sporcunun kıyasıya yarıştığı turnuvada; 185 santimetre uzunluğunda, 107 kilogram ağırlığında mavi yüzgeçli orkinos yakalayan ekip yarışmanın 2’ncisi oldu. Yarışmada İzmir’den gelerek 110 kilogramlık mavi yüzgeçli orkinos’u yakalayan Bluefin ekibi, birinciliği elde etti. İşadamı Önal ve ekip arkadaşları yakaladıkları Orkinos’u Didim’de hizmet veren Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.

“BİRİNCİLİĞİ 3 KİLOYLA KAÇIRDIK”

Yarışmaya dair bilgiler aktaran İşadamı Önal; “Türkiye’de uluslararası turnuvaların Didim ayağı ilk kez yapıldı. Yarışmaya pek çok ülkeden sporcular da katıldı. Bizler de Shamu ekibi olarak sportif balık avcılığına destek olmak amacıyla yarışmaya katıldık. Oldukça keyifli ve heyecanlı bir yarışma geçirdik. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından dişli rakiplerimiz vardı. Ama yakaladığımız 107 kiloluk mavi yüzgeçli orkinos ile yarışmanın 2’ncisi olduk. Birinciliği 3 kilogramla kaçırdık. Birinci olan ekibi de tekrar tebrik ediyorum. Yarışmada çok güzel dostluklar kurduk. Sporcu arkadaşlarımızla bir araya gelme fırsatı da bulduk. Hayatlarını devam ettirip, üremelerini sağlayabilmek için küçük boyuttaki balıkları geri bıraktık. Yarışmada derece almamızı sağlayan balığı da çocuklar afiyetle yesinler diye Didim’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladık” dedi.

“YARIŞMALARA KATILMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yakın zamanda farklı yerlerde gerçekleştirilecek yarışlara katılmaya devam edeceklerini söyleyen Önal; “23-25 Ağustos’ta Bodrum’da düzenlenen turnuvaya katıldık. 3’üncü olmuştuk. Ardından Didim’deki yarışlarda 2’ncilik elde ettik. Yarışmalara katılmaya devam edeceğiz. 13-15 Eylül’de Alaçatı’da Big Fish Alaçatı Turnuvası yapılacak. 20-22 Eylül’de Teos Sığacık Tuna Masters Yarışması’na katılacağız. 11-13 Ekim’de ise yine Alaçatı’da düzenlenecek İnternational Yarışması’nda dereceye girmek için yarışacağız. Amacımız sportif balık avcılığını sürdürülebilir hale getirmek. Gençlerimize tanıtmak. Bu sporun etik kurallarını genç arkadaşlarımızla paylaşmak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER