Denizlili Murat Filiz araçları karavana dönüştürüyor…

Günümüzün gelişen teknoloji ve imkanlarıyla birlikte her türlü konforu sağlayan karavanlar, doğa ve özgürlük sevenler için büyük bir tutku. Karavan ile tatil ve seyahat etmek isteyenler için Denizli’de tek isim olan Murat Filiz, bir aracın karavana dönüşüm sürecini anlattı.

‘Karavan Yaşamı’ aslında birçok kişinin pek aşina olmadığı bir yaşam tarzı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte her türlü konforu sağlayan karavanlar, son günlerde oldukça popüler. Sürekli değişen dünyayı gezmek isteyenlerin, doğa ve özgürlük sevenler için büyük bir tutku olan karavan satın almak, her bütçeye uygun değil. Bir aracı karavana dönüştürmek, düşünülenden daha uygun fiyatlara mal edilebiliyor. Denizli’de kapalı kasa araçları karavana dönüştüren Murat Filiz, Denizli ve bölgeden kendisine gelen çok fazla talep olduğunu söyledi.

Hüseyin Berke Filiz, Murat Filiz, Melek Beril Filiz

“KARAVAN ARTIK BİR YAŞAM TARZI”

Bir aracın karavana dönüş sürecini anlatan Filiz; “Bir aracı karavana dönüştürme hikayem gezmeyi sevmemle başladı. Yaklaşık 9 yıl önce kendime bir karavan almayı düşündüm. Ancak hem fiyat olarak çok pahalıydı, hem de süre çok uzundu. Bende merak ettim ve kendim yapabilir miyim diye düşündüm. İlk olarak da 2010 yılında bir aracı karavana dönüştüm ama tabi biraz amatör oldu. Sonrasın da önce kendi çevremden gelen talepler doğrultusunda ilk yaptığım karavanı sattım ve daha profesyonel olanını yaptım. Böylelikle de siparişlerim çoğaldı ve artık bir yaz sezonuna yaklaşık 8 sipariş hazırlıyorum. Bir karavanın hazırlanması ise yine yaklaşık olarak 30 ila 35 gün sürüyor. Maliyeti ise donanım durumuna göre de 25-30 bin Türk Lirası arasında değişiyor. Karavan artık bir yaşam tarzı. Belki henüz Türkiye’de değil ama Dünyada karavanı gerçekten evi gibi görenler var. Yasak olmayan yerlere ya da karavan park alanlarına gidip istedikleri yerde istedikleri kadar kalıp yeni yerler görmek için tekrar yola çıkıyorlar. Bence her aile mutlaka en az bir kere karavan ile seyahat planı yapmalı” diye konuştu.

“KARAVANLA YOLCULUKLAR KEYİFLİ GEÇİYOR”

Murat Filiz’in biricik kızı 10 yaşındaki Melek Beril Filiz de; “Ben karavanla tatile gitmeyi çok seviyorum. Yolculuklar eğlenceli ve keyifli geçiyor. Onun dışında gideceğimiz yere varıncaya kadar arka tarafta bulunan yatakta uyumanın da zevki bir başka oluyor. Bana otelden daha zevkli geliyor karavanla tatil yapmak. En son olarak Antalya’ya gittik ve yolculuğumuz esnasında belki de durup kimsenin görmediği yerleri gördük. Mutlaka herkese karavanla tatil yapmalarını öneriyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazan kaymaz
Nazan kaymaz - 3 ay Önce

Kıralamak ıcın fıyat alabılırmıyım

SIRADAKİ HABER