Denizlili psikologdan çığır açacak buluş!

Denizli’de yaklaşık 20 yıldır psikoloji alanında hizmet veren Dr. Haluk Alan, bilinç ile bilinç altını bir araya getirerek ‘Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi (HYT)’ adıyla yeni bir terapi yöntemi geliştirdi. Psikoloji alanında çığır açması beklenen bu yöntem 6 Haziran’da Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak olan 2019 Dünya SEPİ Kongresi’nde dünya terapistlerine tanıtılacak.

Denizli’de yaklaşık 20 yıldır psikoloji alanında hizmet sunan Dr. Haluk Alan, bilin ve bilinçaltını beraberce işe koşan ve çift yönlü uyarımlarla bazı hipnotik tekniklerden oluşan bütüncül bir yaklaşım olan ‘Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi (HYT)’ adıyla yeni bir terapi yöntemi geliştirdi. Psikoloji alanında çığır açması beklenen yöntemle ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Dr. Alan; “Bu uygulamada hipnotik bazı teknikler eşliğinde çift yönlü uyarımlarla ilgili problem üzerinde desensitizasyon (duyarsızlaştırma) elde edilmektedir. Bu sayede kişiler yaşadıkları kötü deneyimlerinden ve travmalarından kısa sürede kurtulmakta ve çoğunlukla geriye dönüşsüz bir şekilde gerçekleşmektedir. Kişilerin geçmişte yaşadıkları olumsuz yaşam deneyimleri, travmalar, kaygı bozuklukları ve depresif ruh hallerinin tedavisi için kullanılan bir terapi tekniğidir. GYT, sadece geçmiş travmalar üzerinde değil, geleceğe yönelik olumsuz yaşam senaryoları için de tedavi edici özelliğe sahiptir” dedi.

“HYT KISA SÜREDE SONUÇ ALINAN BİR YÖNTEM”

HYT’nin kısa sürede sonuç alınan etkili bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Dr. Alan; “HYT, danışan geçmişi, değerlendirme, hazırlık, hipnoz ve çift yönlü uyarı (ÇYU) ile kendilik değerliliği uygulaması, çift yönlü uyarımlarla ve hipnotik tekniklerle hedef anı ya da imgenin yeniden işlemlenmesi, PSH altında kendilik değerliliği ve bedensel uyum alımı ve otohipnoz ve sonlandırma olmak üzere 5 evrede gerçekleşir. HYT, hızlı sonuç alınması ve kolay uygulanabilirliği ile dikkat çekmektedir. Geçmişte takılı kalmamayı, mevcut rahatsız edici uyaranlara karşı duyarsızlaşmayı ve geleceğe güvenle bakabilmeyi sağlar” diye konuştu.

DR. ALAN HYT’Yİ DÜNYA TERAPİSTLERİNE TANITACAK

Dr. Alan, bütüncül bir yaklaşımla geliştirdiği HYT’yi, 6 Haziran’da Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak olan 2019 Dünya SEPİ Kongresi’nde dünya terapistlerine tanıtacak. Ayrıca, geçtiğimiz yıl Türkiye’de yapılan Uluslararası Tıbbi Hipnoz Kongresi’nde de HYT’yi anlatan Dr. Haluk Alan, 2020’de İsviçre’nin Basel şehrinde yapılacak Avrupa Hipnoz Birliği Kongresi için de davet aldı. HYT hakkında detaylı bilgi almak ve randevu almak isteyenler www.hyttr.com adresini ziyaret edebilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER