DENİZLİLİLER, FİLELİ AYAKKABILARI TERCİH ETTİLER

Gurbetçilerin gelmesiyle birlikte ayakkabı satışlarında yaklaşık yüzde 40 artışın olduğunu söyleyen Bayramyeri esnaflarından Murat Özmen, bu sezon Denizlililerin en çok fileli ayakkabı tercih ettiğini söyledi.

DENİZLİLİLER, FİLELİ AYAKKABILARI TERCİH ETTİLER

Bayramyeri esnaflarından Murat Özmen, Denizli’deki ayakkabı satışları hakkında açıklama yaptı. Gurbetçilerin memleketlerine dönmesiyle birlikte ayakkabı satışlarının arttığını belirten Özmen; Satışlarda geçen seneye oranla yüzde 40 gibi bir artışın olduğunu dile getiren Özmen; “Genel bir artış var. İlk başlarda esnaf sezonun geç başlamasından dolayı biraz karamsardı ama sezon geç başladığı gibi geç biteceği için sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi.

Denizlililerin yaz mevsiminin de etkisiyle en fazla fileli spor tarzı ayakkabıları tercih ettiklerini söyleyen Özmen; “Şu sıralar; ayağı yormayan, terletmeyen,  hava alabilen ürünler daha çok talep görüyor. Gurbetçilerden ise kapalı ve kışlık ürünleri tercih edenler de var. Çünkü orada mevsim olarak daha soğuk iklimler yaşandığı için o tür ayakkabılar kullanılıyor. Dolayısıyla gurbetçiler kışlık tarz ayakkabıları alıyor” dedi.  

“1 NUMARA BÜYÜK ALMAK DOĞRU DEĞİL”

Öncelikle ürünün kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Özmen, şunları ifade etti: “Her ürün fiyatına göre kaliteli değildir. Özellikle çocuk ayakkabı grubunda da önceden gelen bir alışkanlık olan ‘ 1 numara büyük alalım seneye de giysin’ durumunu yaşıyoruz. Büyük ayakkabı alınmaması daha sağlıklı. Çünkü ne kadar büyük numaralı ayakkabı alırsanız çocuğun ayağı ona göre şekil aldığı için daha çok büyüyebiliyor.”

SERDAR KİRİŞ – GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211