DENİZLİLİLERDEN CANLI HEYKELE TAM NOT

Asıl mesleği aşçılık olan 22 yaşındaki Emre Balım, Denizli’de Atatürk Parkı önünde gerçekleştirdiği canlı heykel performansı ile Denizlililerin ilgisini çekiyor.

DENİZLİLİLERDEN CANLI HEYKELE TAM NOT

Denizli, her geçen gün yeni bir sokak sanatı ile buluşuyor. Mesleği aşçılık olan, 22 yaşındaki Emre Balım, 4 yıldır yaz dönemlerinde arkadaşları ile birlikte Antalya’da otellerde çalışıyordu. Kış sezonu için Denizli’ye gelen Balım, canlı heykel gösterisi yapmaya karar verdi. Makyajı ve kostümü ile gerçek heykelleri aratmayan Balım, Denizli Atatürk Parkı’nda gerçekleştirdiği canlı heykel performansı ile Denizlili vatandaşların ilgisini çekti. Vatandaşlardan bazıları Balım’ı görüp şaşırırken, bazıları da fotoğraf çektirdi.

Saatlerce sabit duran canlı heykel Balım, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. Canlı heykel sanatını halka tanıtmak amacıyla bu işe başladığını söyleyen Balım; “Sokakları biraz daha canlandırmak gerektiğini düşünüyorum. Bu düşünceyle canlı heykel olmaya karar verdim. Canlandırdığım karakterin en belirgin mimiklerini, kıyafetlerini ve duruşlarını belirliyorum. Makyajımı ve kostümümü tamamlıyorum. Hareketsiz bir şekilde durduğumuz saatler boyunca yoğun konsantrasyonla performans sergileyeme çalışıyorum. İnsanlar beni görünce önce şaşırıyorlar. Sonra fotoğraf çektirmek istiyorlar. Hayalim dünya çapında bir sanatçı olmak” dedi.

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER