DENİZLİ’NİN GİZLİ KAHRAMANI BAĞIŞTA BİRİNCİ OLDU

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, katıldığı bir toplantıda Denizli’den bir hayırseverin yaptığı milyonluk yatırımları aktardı. Müftü Aşık, ismini gizli tutan hayırseverin yaptığı bağışlarla Denizli’yi birinci sıraya taşıdığını söyledi.

DENİZLİ’NİN GİZLİ KAHRAMANI BAĞIŞTA BİRİNCİ OLDU

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Vekalet Yoluyla Kurban’ konulu toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan İl Müftüsü Aşık Denizli’nin gizli bir kahramanı olduğunu belirtti. Müftü Aşık; “Denizli’den ismini vermek istemeyen bir hayırseverimizle Suriye’ye gittik. Hayırseverimiz Suriye’ye çok yüksek bir miktarda zekat yardımında bulundu. Oradaki mazlumların ihtiyaçlarını karşıladı. Dudak uçuklatacak miktarda bağışı Türkiye Diyanet Vakfı hesabına yatırdı.  Hayırseverimizin bulunduğu bağışla Denizli birinci sıraya yükseldi. Denizli için gurur verici bir durum” dedi.

HAYIRSEVERDEN 3 MİLYON LİRALIK CAMİ YATIRIMI
İsmini gizli tutan hayırseverin, İl Müftülüğü’ne bağlı yatılı Kur’an Kursları’nda eğitim gören hafızların iaşelerinin tamamını üstlendiğini belirten Müftü Aşık sözlerine şöyle devam etti: “Ömrü yettiği kadar hafızlarımızın gıda ihtiyaçlarını karşılayacağını belirtti. Vakıftan çalışan aşçılarımız var. Onların maaşlarını da üstlendi. Her ay yatırıyor. Hayırseverimizle 9 dönüm bir yer bulduk. Oraya da 3 milyon Lira civarında yatırımla cami yaptıracak.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER