Denizlispor sahada, Milletvekilleri protokol tribününde mücadele verdi

Geçtiğimiz Pazar Denizlisporlu futbolcular Karabük karşısında sahada şampiyonluk mücadelesi verirken, Denizlili iki milletvekilinin protokol tribününde verdiği “yer ve koltuk” mücadelesi dikkat çekti. Şahin Tin yan yana oturan CHP’li vekiller Kazım Arslan ve Teoman Sancar’dan, yana kayarak AK Partili Vekillerin olduğu sol tarafta bir sandalyelik yer açılması için ricada bulundu. CHP’li vekiller Şahin Tin’in bu ricasını “biz niye yer değiştiriyoruz?” diyerek geri çevirirken, Vekil Teoman Sancar’ın ayağa kalkarak tepki göstermesi protokol tribününde kısa süreli bir gerilime neden oldu.

Spor Toto 1. Lig’in 33. Haftasında Denizli Atatürk Stadyumu’nda Kardemir Karabükspor’u ağırlayan Denizlispor, 6-0’lık skorla sahadan galibiyetle ayrıldı ve 9 yıl sonra Süper Lige yükseldi. Yeşil-siyahlılar saha içerisinde galibiyet için büyük çaba sarf ederken, Denizlili siyasiler ise protokol tribününde “yer ve koltuk savaşı” verdi.

Geçtiğimiz Pazar Denizlisporlu futbolcular Karabük karşısında sahada şampiyonluk mücadelesi verirken, Denizlili iki milletvekilinin protokol tribününde verdiği “yer ve koltuk” mücadelesi dikkat çekti. Şahin Tin yan yana oturan CHP’li vekiller Kazım Arslan ve Teoman Sancar’dan, yana kayarak AK Partili Vekillerin olduğu sol tarafta bir sandalyelik yer açılması için ricada bulundu. CHP’li vekiller Şahin Tin’in bu ricasını “biz niye yer değiştiriyoruz?” diyerek geri çevirirken, Vekil Teoman Sancar’ın ayağa kalkarak tepki göstermesi protokol tribününde kısa süreli bir gerilime neden oldu. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in protokoldeki yer sürtüşmesi Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in yerinden kalkıp Tin’e sandalyesini vermesi ile tatlıya bağlandı. Sancar’ın; Tin’in “sağ tarafa kayabilir miyiz?” isteğine sinirli ve aşırı tepki vermesi, protokol tribününde bulunan herkesi şaşırttı.

HERKES YERİNİ ALDI AMA…

CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar, karşılaşmanın başlamasına yaklaşık 15 dakika kala, görevlilerce protokol tribünündeki ön sıraya alındı. Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve 64. Hükûmetin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu görevliler tarafından protokolün birinci sırasında yan yana oturtuldu. Bu arada Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in de protokol tribününün ikinci sırasında kendine yer bulduğu gözlendi.

TİN AYAKTA KALDI, GERİLİM BAŞLADI…

Karşılaşmanın başlamasına kısa süre kalan Denizli Atatürk Stadyumu’na ulaşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise, protokol tribünündeki sıkışıklıktan etkilendi ve ayakta kaldı. Protokoldeki görevlilerce Tin’e CHP’li vekiller Teoman Sancar ve Kazım Arslan’ın sağ yanından yer gösterilince kriz çıktı. Tin; AK Partili kurmaylar ve grupla yan yana oturmak istedi. Ve AK Partili vekillerin arasındaki koltuklara yerleşen Sancar ve Arslan’ın yana kayarak kendisi için bir boşluk oluşturmalarını talep etti. CHP’li vekiller Şahin Tin’in bu ricasını “biz niye yer değiştiriyoruz?” diyerek geri çevirirken, Vekil Teoman Sancar’ın ayağa kalkarak tepki göstermesi protokol tribününde kısa süreli bir gerilime neden oldu. Öte yandan Sancar’ın; Tin’in “sağ tarafa kayabilir miyiz?” isteğine sinirli ve aşırı tepki vermesi, protokol tribününde bulunan herkesi şaşırttı.

SORUNU DEMİR ÇÖZDÜ

Yaşanan koltuk mücadelesine son veren isim ise Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir oldu. Eski Bakan Sema Ramazanoğlu ile yan yana oturan Müdür Demir, yerini Şahin Tin’e bırakarak yer krizini sona erdirdi. Şahin Tin’in oturmadığı koltuğa ise daha sonra gelen AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün oturduğu ve karşılaşmayı buradan takip ettiği gözlendi.

Siyasi gözlemciler olayın, geçtiğimiz haftalarda CHP’li vekil Teoman Sancar’ın iddiaları ile başlayan ve Tin’in dava açmaya hazırlandığı tartışmanın devamında meydana gelmesinin dikkat çekici olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER