DENTUROD GELENEKSEL YAZ BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) geleneksel olarak her yıl düzenledikleri ‘Yaz Buluşması’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Geleneksel olarak her yıl ‘Yaz Buluşması’ etkinliğini düzenleyen Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) üyeleri ve turizm sektörünün öncü isimleriyle bir araya geldi. Saki Restaurant’ta düzenlenen buluşmaya; DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, DENTUROD Yönetim Kurulu Üyesi Colossae Termal Hotel Genel Müdür Şeref Karakan, DENTUROD Üyesi Umut Termal Sağlıklı Yaşam ve Kaplıca Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer Başoğlan, Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, Denizli Ticaret Odası Eski Başkanı Mesut Aygören, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

“TERMAL İYİ GELİR 3 YAŞINDA”
Etkinlik hakkında bilgiler veren ve Termal İyi Gelir Kampanyası’nı değerlendiren DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen; “Denizli ve Pamukkale için neler yapabileceğimizi, Denizli turizmini daha fazla nasıl geliştirebileceğimizi konuşuyoruz. Son iki yıla baktığımız zaman ülke ortalamalarının çok üzerinde Pamukkale Ören Yeri girişlerinin gerçekleştiğini görmekteyiz. Bunda Derneğimizin çatısı altında gerçekleştirilen ‘Termal İyi Gelir’ kampanyasının çok büyük bir katkısı var. Kampanyamıza Denizli Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Odamız ve turizm paydaşlarımız destek veriyor. Projenin bu yıl 3’üncüsünü yaptık. Bundan sonra da devam ettireceğiz. Bu tür kampanyalar devam ettiği sürece başarılı olma şansı var. Denizli kampanyaya sahip çıkıyor” dedi.

“YABANCI TURİSTLER SALDA’YI GEZİYOR, PAMUKKALE’DE KONAKLIYOR”
“Termal İyi Gelir projesini çeşitlendirmekte gerekiyor” diyen Başkan Şen sözlerine şöyle devam etti: “Denizli’nin sahip olduğu diğer turizm varlıklarıyla da buluşturmak gerekiyor. Babadağ, Buldan Yaylası gibi güzelliklerin de görülmesi gerekiyor. Yabancı turist getiren acentelerin tur programlarına Salda Gölü’nü de eklediklerini görüyoruz. Salda, Mars’ın yüzeyine benzeyen bir nokta. Bu da yabancıların ilgisini çekiyor. Orada vakit geçirdikten sonra konaklamalarını Pamukkale’de yapıyorlar. Daha fazla ziyaretçi şehrimize gelmiş oluyor. Bunun yanı sıra teleferiği, Babadağ’ı ve Buldan’ı ilave edeceğiz. Denizli’deki diğer noktalarda ilave edilerek turizm çeşitlendirmesine gidilecek. Böylelikle Denizli’deki rakamlar yükselecek.”

“HEDEFİMİZ 5 MİLYON ZİYARETÇİ”
Denizli’nin turizmde hedeflediği noktalara ulaşacağını belirten Başkan Şen; “Ören yerleri arasında en fazla ziyaretçi alan yeriz. Ancak bu bizim için yeterli değil. Hedefimiz 5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmak. Ulaşacağımıza da eminiz. Hedefimiz doğrultusunda da gerekli tüm çalışmaları el birliğiyle gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“FETHİYE’DEN SONRA EN FAZLA ATLAYIŞIN OLDUĞU YER; PAMUKKALE”

Son dönemde Pamukkale bölgesinde yamaç paraşütünün oldukça revaçta olduğu vurgulayan Başkan Şen şunları aktardı: “Fethiye’den sonra en fazla atlayışın olduğu yer; Pamukkale. Fethiye’de toplam 3 ay atlayış olurken. Pamukkale’de 12 ay boyunca yamaç paraşütü yapılmaktadır. Balon turları çok revaçta. Atv’ler şu anda gündemde. Turizm olanaklarını çeşitlendirerek hem yerli hem de yabancı turistlerin buraya gelmelerini sağlıyoruz. Turistlerin istekleri doğrultusunda yeni işletmeler kuruluyor. Bu da Denizli turizmine katkı sağlıyor.”

“PAMUKKALE’YE GİRİŞ ÜCRETLERİNDE ZAM BEKLİYORUZ”
Özellikle Denizlili vatandaşların en çok şikayetçi olduğu noktalardan biri de Pamukkale Ören Yeri giriş ücretlerinin yüksek olması. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Şen; “ Pamukkale Ören Yeri giriş ücretlerinde bir indirim olması söz konusu değil. Açıkçası biz zam da bekliyoruz. Vatandaşlarımız Müze Kart almalı. 50 TL’ye aldıkları Müze Kart’la 1 yıl boyunca sınırsız olarak Pamukkale’ye girebilirler. Bizim Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bir talebimiz var. Belirli saatler içerisinde özellikle yerli misafirlerimize Pamukkale giriş ücretleri sembolik olarak 5 TL olmalı. Bakanlığa defalarca yazdığımız bir diğer konu da; ayda bir Pazar günü ören yerlerinin ücretsiz olmasıydı. Vatandaşlarımızın en fazla ziyaret ettikleri bayramlarda köprü ve otoyolların ücretsiz olduğu dönemlerde ören yerleri girişlerinin de ücretsiz olması. Biz bu talebimize devam edeceğiz. Mutlaka bu bir noktada karşılık bulacaktır. Vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Hem ‘Termal İyi Gelir’ kampanyamıza hem de DENTUROD’un sayfasına destek versinler ki biz de bu taleplerimizi hayata geçirmek için fırsat bulalım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER