DÖNENCE OKULLARI'NDA MADALYALAR DAĞITILDI

DÖNENCE OKULLARI'NDA MADALYALAR DAĞITILDI

Dönence Eğitim Kurumları, Denizli genelinde düzenlediği Dönence Matematik Olimpiyatları’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini dağıttı. 4.,5. ve 6. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınavda; 67 madalya dağıtıldı.

Dönence Eğitim Kurumları, Denizli genelinde 20 Aralık-7 Şubat tarihleri arasında Matematik Olimpiyatları’nda düzenledi. Olimpiyatlarda dereceye giren öğrenciler, madalyalarını aldı.  Dönence Eğitim Kurumları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine; Dönence Eğitim Kurumları Kurucu Okul Müdürü Akif Gürcan,  okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı. İl genelinde 510 öğrencinin katıldığı Matematik Olimpiyatı’nda dereceye giren 67 öğrenciye madalya ve hediyeleri verildi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende eğlenceli dakikalarda yaşandı.

“DÖNENCE AİLESİ OLARAK MUTLUYUZ”
Düzenlenen yarışma hakkında konuşan Dönence Eğitim Kurumları Kurucu Okul Müdürü Akif Gürcan, “ Çok güzel duygular içerisindeyim. İl genelinde düzenlemiş olduğumuz, 1. Matamatik Olimpiyatı’na çok ciddi bir katılım oldu. 500’ün üzerinde gencimiz, farklı bir bakış açısıyla, olimpiyat mantığıyla karşılarına gelen soruları cevapladılar. İki saatlik bir sınavın ardından finale imza attılar. Bu finalde ilk 20’ye giren öğrencilerimize bronz, gümüş ve altın madalyalarla ödüllendirdik. Onlarda bu gururu burada yaşadılar. Bizde Dönence ailesi olarak bu etkinlikten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi. Matematik dalıyla yarışmalara başladıklarını ifade eden Gürcan, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir etkinlik düşüncemiz var. Keza 18 Mart’ta da okul içerisinde ailelerimizin de dahil olacağı bir organizasyon düşüncemiz var” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER