DR. GÜVEN; “DOKTORLUĞU ÖZLÜYORUM”

Yaklaşık 27 yıl ilçede ‘doktorluk’ yapan ve 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday gösterilerek Belediye Başkanlığı bayrağını devralan Dr. Gürcan Güven, doktorluğu özlediğini belirterek; “Ben her zaman başkalarının mutluluğundan mutlu olan bir insanım. İnsanlarımızı mutlu, güleç gördüğümüz zaman gerçekten keyif veriyor” dedi.

DR. GÜVEN; “DOKTORLUĞU ÖZLÜYORUM”

Yaklaşık 27 yıl ilçede ‘doktorluk’ yapan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday gösterilerek Belediye Başkanlığı bayrağını devraldı. DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Özel Söyleşi’ programında konuşan Başkan Güven, doktorluğu çok özlediğini söyledi. Her mesleğin kendine göre bir güzelliği olduğunun altını çizen Başkan Güven; “Çünkü ben Çivril’e 1991 yılında geldim. Hekim olarak görev verdik. Acil, muayeneler vardı çok yoğun geçti. Ama mesleği sevdiğiniz zaman o meslek gerçekten keyifli oluyor. O zaman da bu tempodaydık. Gece – gündüz kavramı yoktu. Çok keyif aldım. Çünkü insanları mutlu edebilmek çok güzel. Başkasının mutluluğu bana çok keyif veriyor. Bir insanın sağlığına kavuşması, en zor, en acı anında elinden tutmanız çok güzel. En sıkıntılı anlarında bizi bulurlar. O anda merhem olmanız, şefkat, ilgi, güler yüz göstermeniz, insanın mutlu olması gerçekten çok keyif veriyor. Ben her zaman başkalarının mutluluğundan mutlu olan bir insanım. Yoksa bu meslek, yapılması mümkün bir meslek değildir. Dualarla yürüdük. Dışarıda bizim Gürcan değil mi bu diye çağırıyorlar. Bu gerçekten çok keyif veriyor. Onların muhabbet çok güzel. Hekimin en büyük avantajı, rahatlığı insana bire bir dokunuyorsun. İnsanı zor anında tutuyorsun. Şimdiki meslekle kıyasladığınız zaman mutlaka güzel tarafları var ama hep ben şunu söylüyorum. Hastalar çok çabuk mutlu oluyor ama saha çok çabuk memnun kalmıyor. İşimiz çok, işimiz ağır ama gerçekten onun da kendine göre çok güzellikleri var. Bu mesleğin de kendine göre güzellikleri var. İnsanlarımızı mutlu, güleç gördüğümüz zaman gerçekten keyif veriyor. Yoksa bu işim başka hiçbir artısı yok” dedi.

“SAĞLIK OLMADAN HİÇBİR ŞEYİN ÖNEMİ YOK”

Başkanlık döneminde de sağlık konusuna önem verdiğinin altını çizen Başkan Güven; “Hekimlik de var, insana verdiğimiz değer de var. Çivril Belediyesi’ni eskiye kıyasladığınız zaman iş, iş güvenlik konulu çok gelişme vardır. Elimizden geldiği kadar son gücü kullandık. Hekim olduğumuz için bize geldi bunlar da. KETEM’le ilgili 3 yıldır halk sağlığıyla yürüttüğümüz 2 çalışmamız daha var. Tamamen belediyenin desteğiyle olan bir projedir. Şuanda Denizli ilçeleri içerisinde en çok 40 yaş üzeri kanser taramasını yapan belediyeyiz. Halk sağlığıyla, İl Sağlık Müdürümüzle beraber tamamen belediyenin desteğiyle yürüyen bir iş. Çivril’deki kadınlarımızın 10 – 15 bin tanesi tamamen elden geçmiş durumda. ‘Önce sağlık’ dedik. Çünkü sağlık olmadan hiçbir şeyin önemi yok. Personelimizin sağlığı her şeyden önemli. Bu konuda hem kendi çalışanımız ve Çivrilli 40 yaş üstü bütün kadınlarımızın da KETEM tarafından büyük bir kısmı bitmiş durumda” diye konuştu.

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186