Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan; “İnadına demokrasi, inadına kardeşlik!”

Seçim çalışmaları kapsamında Denizli’ye gelen Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, seçim çalışmalarında demokrasinin şartlarının yerine getirilmesi gerektiğini belirterek; “İnadına demokrasi, inadına kardeşlik, inadına barış” dedi.

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan; “İnadına demokrasi, inadına kardeşlik!”

31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kalırken; Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında Denizli’ye geldi. DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Genel Başkan Gürkan, hem genel siyaset hem de yerel seçim süreciyle ilgili konuştu.

Genel siyasette özellikle iktidarın siyaset dilini eleştiren Gürkan “Siyaset gerginleştirildi ve kutuplaştırıldı. Yerel seçim süreci de normal şartlarda seyretmiyor. Bir tarafta ekonomik kriz, bir tarafta da siyasal baskılar mevcut. Oysaki 31 Mart’ta yerel seçim bitecek. Bu ülke ve toplum bize kalacak, yine birlikte yaşayacağız. Toplumu kutuplaştıran, düşmanlaştıran bir siyasi dil, ülkenin geleceğini riske atmak demektir” dedi. “Demokrasi özgürlüklerle vardır” diyen Genel Başkan Gürkan, demokrasinin şartlarının yerine getirilmesi gerektiğini savundu. Başkan Gürkan “Yerel seçimler sürecinde demokrasiyi yeniden tartışmak gerekir. Halkın yönetime dâhil olduğu bir yönetim modelini konuşmak gerekir. Biz tüm bunların karşısında durarak, inadına demokrasi, inadına özgürlük, inadına kardeşlik diyoruz. Toplumsal barış eşit haklarla ve özgürlüklerle vardır. İnadına demokrasi, inadına kardeşlik, inadına barış” diye konuştu.

MELTEM BADAM-GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211