FİLİZ: 'CHP VE HDP, AFRİN'DEKİ TSK VARLIĞINI SORGULAR HALE GELMİŞTİR'

FİLİZ: 'CHP VE HDP, AFRİN'DEKİ TSK VARLIĞINI SORGULAR HALE GELMİŞTİR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere, onun beraber hareket ettiği HDP gibi bir muhalefet grubu da Afrin’deki TSK varlığını sorguluyor. Bunun üzerine siyaset yapılması son derece yanlıştır” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Zeytin Dalı Harekâtı’nın Türkiye için bir beka mücadelesi olduğunu söyleyen Başkan Filiz, bu harekât ile birlikte gerek ülke içinde, gerekse ülke dışında muhalefet cephesinin “Afrin’de ne işimiz var” diye sorduğunu kaydetti. Başkan Filiz, “başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere, onun beraber hareket ettiği HDP gibi bir muhalefet grubu da Afrin’deki TSK varlığını sorguluyor. Bunu soran ve sorgulayanların hayatlarında bir kez olsun Kilis’e, Hatay’a ve Reyhanlı’ya gitmişliği yok” dedi. “bu mücadele zor bir mücadele” diyen Başkan Filiz, “Ancak bu harekât, Türkiye için, bayrağımız için, birliğimiz beraberliğimiz ve devletimiz için bir beka mücadelesi” diye konuştu. Muhalefet kanadının oturdukları yerden siyaset yaptığının da altını çizen Başkan Filiz, “başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere, onun beraber hareket ettiği HDP gibi bir muhalefet grubu da Afrin’deki TSK varlığını sorguluyor. Bunun üzerine siyaset yapılması son derece yanlıştır” dedi.

“KILIÇDAROĞLU YİNE ÇARK ETTİ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her zaman çark ettiğini söyleyen Başkan Filiz, Kılıçdaroğlu’nun bir gazeteye verdiği demeçte, “Afrin merkeze girilmesin” sorusuna karşılık “Afrin’in içine girmek farklı bir şey” cevabında da olduğu gibi yine çark ettiğini söyledi.

“ANA MUHALEFET GAYRİ MİLLİ SÖYLEMLERLE GÜNDEME GELİYOR”
CHP’nin gayri milli söylemlerle, Türkiye’nin yıllardır mücadele ettiği terör örgütlerini meşrulaştırılmaya çalıştığını ileri süren Başkan Filiz, Dünya’daki birçok ülkenin PKK’yı ve onun uzantıları olan YPG ve PYD gibi örgütleri terör örgütü olarak gördüğünün altını çizdi. Başkan Filiz, “maalesef ana muhalefet bunu göremiyor ve Türkiye; böyle bir ana muhalefet partisi ile bir arada” dedi.

“CHP’NİN MARJİNALLERİ İNANÇLARIMIZLA ALAY EDER HÂLE GELMİŞTİR”
Yanında getirdiği dosyalarla da CHP’den örnekler gösteren Başkan Filiz, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin bugün geldiği nokta budur, terör örgütü yandaşlarıyla ve marjinal söylemlerle anılmaya başlanmıştır; ele geçirilmiştir. Türk milletinin inançlarıyla nasıl alay ettiklerini sosyal medyadan hep birlikte görüyoruz” diye konuştu.

“BİZ VERİLER İLE KONUŞUYORUZ”
Yerel gündemi de değerlendiren Başkan Filiz, Denizli’nin AK Parti yönetimleri ile 2002 yılından bu yana her alanda bir değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi. Filiz, “biz her ne yaptıysak plan ve projeyle yaptık, sonuçlarına baktığımızda da verilere dayanarak konuşuyoruz. Ama ana muhalefet ne yapıyor? Hiçbir veriye dayanmadan çıkıp konuşuyorlar” dedi. Başkan Filiz; Denizli İstatistik işsizlik oranlarından eğitim ve sağlığa, sağlıktan tarım ve hayvancılığa kadar geniş bir yelpazede elindeki verileri de açıkladı.

FERHAT SOLKOL

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER