GEÇMİŞE DÖNÜŞ MODASI DEVAM EDİYOR

1 Nisan 2018’de Denizli’ye hizmet vermeye başlayan BeezyButik’in Sahibi Zerrin Yangın, 2018 yılı giyim trendleri ve moda renkler hakkında tüyolar verdi. Yangın, geçmişe dönüş modasının bu yıl da devam ettiğini belirtti.

GEÇMİŞE DÖNÜŞ MODASI DEVAM EDİYOR

Denizlili girişimci Zerrin Yangın, KOSGEB desteğiyle 50 bin TL kredi alarak, Çaybaşı Caddesi’nde ‘Beezy Butik’ ismini verdiği işletmeyi Denizli’nin hizmetine açmıştı. 1 Nisan 2018’de açılışı gerçekleştirilen butikte birbirinden özel tasarımları Denizlililerle buluşturan İşletme Sahibi Zerrin Yangın, 2018 yılı giyim trendleri ve moda renklerle ilgili bilgiler verdi. Son yılların trendleri arasında yer alan geçmişe dönüş modasının bu yıl da devam ettiğini belirten Yangın; “60’lı, 70’li yıllara kadar bile dönüş olduğunu söyleyebilirim. Uzun elbiseler, çiçekli elbiseler, keten pantolonlar, şifon kumaşlar, daha uzun kollu elbiseler oldukça revaçta. İnce ve kalın pileli etekler ilgi görüyor. Uzun ceketler tercih edilenlerin başında geliyor. Gösterişli aksesuarlar da bu kombinleri tamamlıyor. Yüksek bel, bol ve rahat pantolonlar yine revaçta. Kot giyen hanımlar, artık üzerine bol, rahat bir tişört giymeyi tercih ediyor” dedi.

GÜNÜMÜZÜN MODASI: RAHATLIK
Hanımların kıyafet alırken şıklığın yanı sıra rahatlığa da fazlasıyla önem verdiğini söyleyen Yangın; “Günümüzde çok fazla çalışan kadın var. Bu nedenle kıyafet seçerken öncelik şıklıktan daha çok rahatlığa kaymaya başladı. Artık tercihler rahat ve salaş elbiselerden, pantolonlardan ve tişörtlerden yana” diye konuştu.

MODA RENKLER: SARI VE KIRMIZI
2018 yılının moda renklerini de aktaran Yangın; “Bu sene kırmızı ve sarı moda renkler arasında. Siyah zaten vazgeçilmez bir renk. Bunun yanı sıra bu sene vitrinlerde; kiremit rengi, yeşil ve tonları, pudra gibi canlı renklere rastlamak mümkün” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ KENDİ TASARIMLARIMIZI OLUŞTURMAK”
Yeni açılan bir butik olduklarının altını çizen Yangın hedeflerinden de söz etti. Yangın; “Tasarım çalışan arkadaşlarımızın ürünlerini getiriyoruz. Denizli için farklı bir tarz yaratmaya çalışıyoruz. Çok yeni bir butiğiz. Kendi tasarımlarımızı üretmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Denizli’ye özgü tasarımlar üreterek başlamak istiyoruz. Sonrasında daha geniş bir alana açılmak hedeflerimiz arasında” dedi.

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER