GENÇ HUKUKÇU HUKUK YOLUNDA 'BEN DE VARIM' DEDİ

GENÇ HUKUKÇU HUKUK YOLUNDA 'BEN DE VARIM' DEDİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında mezun olan Denizli Eski Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu’nun avukat yeğeni Büşra Tıkıroğlu, kendi hukuk bürosunu açarak; hukuk yolunda ‘Ben de varım’ dedi. Genç avukatı mutlu gününde sevenleri de yalnız bırakmadı.

Denizli Eski Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu’nun yeğeni Büşra Tıkıroğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu. Staj dönemiyle birlikte 3 yıl boyunca Av. Hülya Çetiner’in hukuk bürosunda çalıştı. Genç avukat çabalarının sonucunda hayalini kurduğu hukuk bürosuna kavuştu. Büronun açılışına; Denizli Eski Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu, Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Av. Hülya Çetiner, genç avukatın yakınları, dostları ve davetliler katıldı. Açılışa dair bilgiler aktaran ve mutluluğunu dile getiren genç avukat Büşra Tıkıroğlu; “Her zaman kendi büromu açmanın hayalini kuruyordum. Sonunda hayalim gerçek oldu. Beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim. Mesleğimi hakkıyla yerine getireceğime, adil ve dürüst bir avukat olacağıma inanıyorum. Umarım her şey güzel olur” dedi.

 “KUTSAL MESLEĞİNDE BAŞARILAR DİLERİM”
Yeğenini mutlu gününde yalnız bırakmayan Denizli Eski Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu; “Belki de bugünlerde en çok ihtiyacımız olan meslek; hukuk. Kendisine ‘haklıyı, haklı olarak savunmaya çalışalım’ diye tavsiyede bulundum. Bu kutsal meslekte kendisine başarılar diliyorum. Büşra, benim torunum sayılır. Bol kazançtan ziyade bol bol hayırlı kazançlar elde etsin diye temennide bulunuyorum” diye konuştu. 

 “TORUNUMLA GURUR DUYUYORUM”
Torununa iyi dileklerde bulunan Enver Tıkıroğlu ise; “Bir dedenin bundan mutlu bir günü olamaz. Böyle bir torunum olduğu için mutluyum.  Torunumla gurur duyuyorum. Allah bahtıyla güldürsün. Allah hayırlı işler, bol kazanç versin. Mesleğinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER