“Grup Avşar Beyleri” ilk konserini verdi

Emekli TRT Sanatçısı Fuat İlhan, TRT Konservatuarı emeklisi Fazıl Cengiz Eskin ve emekli memur Reşat Sivri, bir araya gelerek ‘Grup Avşar Beyleri’ adlı grup kurdu. Ege ve Teke Yöresi türkülerini tanıtmak amacıyla yola çıkan grup, ilk konserini 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’nda verdi.

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde yaşayan Emekli TRT Sanatçısı Fuat İlhan, TRT Konservatuarı emeklisi Fazıl Cengiz Eskin ve emekli memur Reşat Sivri, bir araya gelerek grup kurmaya karar verdi. Başkanlığını İlhan’ın üstlendiği gruba; ‘Grup Avşar Beyleri’ ismi verildi. İlhan grubun solistliğini üstlenirken, kabak kemanede Eskin ve ritim sazda Sivri yer aldı. Ege ve Teke Yöresi türkülerini tanıtmak amacıyla yola çıkan grup, ilk konserini 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’nda Cam Horoz Heykeli’nin önünde verdi. Grup üyeleri, seslendirdikleri türkülerle vatandaşların kulaklarının pasını sildi.

“YENİ BİR GRUBUZ”

Grup olarak hedeflerinden söz eden Grup Avşar Beyleri Grup Başkanı Fuat İlhan; “İlk konserimizi vermenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni bir grubuz. Amacımız; Ege ve Teke Yöresi türkülerini tanıtmak ve gençleri türkülerimizle buluşturmak. Grup olarak festivallere katılacağız. Türkülerimizin her yerde duyurulmasını sağlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER