Güney Afrika’da Türkiye’yi temsil etti, yakaladığı 78 kilo balıkla 2’nci oldu

Yaklaşık 25 yıldır sportif balık avcılığı yapan Önallar Gıda Genel Müdürü Alptuğ Önal, 10-12 Nisan tarihleri arasında Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da düzenlenen Tuna Masters Cape Town yarışmasına katılarak, ekibiyle birlikte Türkiye’yi temsil etti. Yarışmada 78 kilogram ağırlığında Sarı Yüzgeçli Orkinos yakalayan Önal, ‘en büyük balık ödülü’ kategorisinde bireysel olarak 2’ncilik ödülünü aldı.

Güney Afrika’da Türkiye’yi temsil etti, yakaladığı 78 kilo balıkla 2’nci oldu

Yaklaşık 25 yıldır sportif balık avcılığı yapan ve Dünya Kılıç Balığı Federasyonu üyesi olan Önallar Gıda Genel Müdürü Alptuğ Önal, 10-12 Nisan tarihleri arasında Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da düzenlenen Tuna Masters Cape Town yarışmasına ekibiyle birlikte katılarak Türkiye’yi temsil etti.

Zorlu mücadelelerin yaşandığı yarışmada, hedef balık; Sarı Yüzgeçli Orkinostu. İngiltere, Fransa, Hollanda, Amerika gibi ülkelerden gelen 32 takımın kıyasıya yarıştığı yarışmada her gün yakalanan 2 balık puanlamaya alındı.

Yarışma sonunda ‘en büyük balık ödülü’ kategorisinde bireysel olarak en büyük balığı yakalayanlara ve en yüksek puanı alan ekiplere ödülleri verildi.

3 günün sonunda takımlar toplamda 19 adet ve 750 kilogram balık yakalarken, Alptuğ Önal, Osman Bulutlar ve Bora Özer’in oluşturduğu Shomu ekibi yarışmanın 4’üncüsü oldu. Önal ise 78 kilogram ağırlığında yakaladığı Sarı Yüzgeçli Orkinos ile ‘en büyük balık ödülü’ kategorisinde bireysel olarak 2’ncilik ödülünü aldı.

“OLDUKÇA ZORLU BİR YARIŞ OLDU”

Yarışmanın oldukça heyecanlı geçtiğini belirten Önal; “Denizciler için oldukça önemli bir yer. Balık tutmanın yanında, teknede ayakta durmak bile oldukça zordu. Ekibimizle birlikte yarışmada ülkemizi temsil ettik. Oldukça zorlu bir yarış oldu. Ancak ekibimizle güzel bir başarı yakaladık. Gururlu ve mutlu hissediyoruz. Yarışmada çok güzel dostluklar kurduk. Gündüz yarıştık, akşam rakiplerimizle aynı sofrada oturup yemek yedik ve sohbetler ettik. Hem kendi adıma hem de ekibim adına unutulmaz bir deneyim oldu. Hayatımda en az bir kere yapmam gerekenler listesinde olan bir şeydi bu sebeple de çok mutluyum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER