Hüseyin Gemi; “Rutin belediyeciliğin dışına çıkıp, çığır açmak istiyorum” Hüseyin Gemi kimdir?

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ve Serinhisar’a yönelik çalışmaları ile ilgili açıklamalar yapan CHP Serinhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Gemi, “İlçemizin gelişmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda neler yapılması gerekiyor ise onları yapacağız. Normal yani rutin belediyeciliği herkes yapar. Ben bunların da dışına çıkmak ve çığır açmak istiyorum” dedi.

Hüseyin Gemi; “Rutin belediyeciliğin dışına çıkıp, çığır açmak istiyorum” Hüseyin Gemi kimdir?

İlçe Belediye Başkan Adayları, 31 Mart yerel seçimlerine hızla yaklaşılırken çalışmalarında da hız kesmiyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Serinhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Gemi DRT Denizli ve Denizi Gazetesi’ne konuştu. Başkan adayı Gemi; “Yerel seçimler kapsamında aday olmak istediğimi söyledim andan itibaren ailem hep arkamda oldu. Öncelikle eşimin ve çocuklarımın, partimin desteği önemli. Desteklerinden ötürü de hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

“ÜMİT BAHTİYAR’IN BÜYÜKŞEHİR’İ ALACAĞINA İNANIYORUM”

31 Mart yerel seçimleri için oluşturulan Millet İttifakı ile ilgili de konuşan Gemi; “Bizim partili olarak, alınan ittifak kararının arkasında durmamız gerekir. Serinhisar’da bizim İyi Parti ile diyaloğumuz ve çalışmalarız gayet iyi durumda. Hiçbir sıkıntımız yok. Aynı şekilde Serinhisar’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da Ümit Bahtiyar Bey’in yanındayız. Var gücümüzle de Büyükşehir’i Ümit Bey’in kazanması için elimizden geleni yapacağız. Yani sahada insanlar, seçmenler ve partililer CHP ve İyi Parti ittifakı konusunda hemfikirler. Ben sıkıntı olduğunu da sanmıyorum. Ben Ümit Bey’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANI’NIN HER KESİMİ KUCAKLAMASI GEREKİR”

Seçmene de seslenen Hüseyin Gemi; “Belediyecilik çok farklı bir olaydır. Belediyecilikte belediye başkanı, o ilçe halkının tamamını kucaklaması gerekir. İlçeye gelebilecek hizmetlerin, yapılacak çalışmaların, ilçenin kalkınması için cansiperane çalışması gerekir bir Belediye Başkanının. Belediye Başkanlığı bisiklet binmek gibidir. Sürekli olarak pedal çevirmeniz ve çalışmanız gerekir. Ben bunların bilincindeyim. Gerçekten herkesi kucaklayabilecek, A ya da B partisi deyip insanları ayırmadan kucaklayarak ilçe için hizmet aşkı ile çalışacak bir Belediye Başkanını tercih etmeleri gerekir seçmenin. İlçeyi bilen, neler yapılması gerektiğini, hangi hizmetlerin ilçeye gelmesi gerektiğini bilen biri seçilmeli. Ben seçmenimizden geçmişte yapılan çalışmalara bakıp, o çalışmaları referans alarak tercih etmelerini rica ediyorum. Özellikle bizim neler yaptıklarımıza ve neler yapabildiklerimize baksınlar. Biz geçmişte yaptıklarımızı vatandaşlarımıza teminat olarak gösteriyoruz” diye konuştu.

“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKIP, ÇIĞIR AÇMAK İSTİYORUM”

Serinhisar için yapmak istedikleri projelerden de kısaca bahseden Gemi; “İnşallah ilçemiz için çok güzel şeyler yapacağız. Serinhisar Denizli’ye yakın bir ilçe. Leblebinin başkenti burası ve bunu marka haline getireceğiz. Serinhisar şimdi bıçağında başkenti. Yatağanlı kardeşlerimizin sanatının gelişmesi için gerekenler neler ise yapılacak. Rutin Belediyecilik çalışmalarında kesinlikle hiçbir eksik yok. Her şey tamam. Biz daha fazlasını yapma gayretinde olacağız. İlçemizin gelişmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda neler yapılması gerekiyor ise onları yapacağız. Normal yani rutin belediyeciliği herkes yapar. Ben bunların da dışına çıkmak ve çığır açmak istiyorum” dedi.

HÜSEYİN GEMİ KİMDİR?

Evli ve 3 çocuk babası, 1963 yılı Serinhisar doğumlu olan Mali Müşavir Hüseyin Gemi, ilk ve orta öğretimini Serinhisar’da, lise öğrenimini Acıpayam Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Gemi, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu, bu sırada da Mali Müşavirlik için çalışmalarına devam etti. 1994-1999 yılları arası Belediye Meclis Üyeliği, 1995-2003 yılları arasında İlçe Başkanlığı yapan Gemi, 2004-2014 yılları arasında da Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

HATİCE DEMİR-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211