İşte Denizlili çiftlerin balayı tercihi

1990’lı yıllardan bu yana Denizlililer için tatil rotası belirleyen Mehtap Tur Seyahat Acentesi sahibi Muammer Özcan; Denizlili çiftlerin balayı tatili için tercihlerinin Maldivler olduğunu söyledi. Özcan, Singapur aktarmalı ve konaklamalı Bali tatilinin de çiftler için Maldivler kadar ilgi çekici olduğunu söyledi.

Tatiller, ailece en güzel anların yaşandığı ve geriye güzel anıların biriktirildiği en güzel zamanlar. Ancak tatil planı yapmanın bazı önemli noktaları var. 90’lı yıllarda Denizli’de açtığı ve kişilere yönelik tatil rotaları ve planı hazırlayan Mehtap Tur Seyahat Acentesi sahibi Muammer Özcan, tatil planı hazırlama hakkında önemli ipuçları verdi. İlk olarak ‘Denizlililer tatil yapıyor mu?’ sorusunu cevaplayan Özcan; “Denizli’nin insanı her şeyden önce çalışmayı çok seven bir insan. Bu sebeple tatil ikinci planda kalıyor diyebilirim. Çünkü Denizlililer çalışmaktan fırsat bulup tatil yapmayı düşünemiyorlar. Yine de yıllar önce Denizlili vatandaşlar merkezde kışlık evi yokken, yazlık evler edinmeye başladılar. Özellikle Kuşadası, Didim gibi lokasyonlarda oluşturulan site ve kooperatifler Denizlili vatandaşlar tarafından boş bırakılmadı. Tabi şimdi dünya artık büyüdü. Seyahat etmek de artık çok zor değil. Cruise seyahatleri yani gemi turları başladı. Dolayısı ile Denizli’de bunlara yönelik de belli bir artış var. Vatandaşlarımız işten, çalışmaktan fırsat bulursa tatil yapıyor diyebilirim” diye konuştu.

“DENİZLİLİLERİN TATİL TERCİHLERİ; YURTDIŞI”

Denizlili vatandaşların tatil rotası ile ilgili de bilgiler veren Özcan; “Yurt içindeki tatiller ile ilgili büyük tur operatörleri ‘erken rezervasyon’ adı altında ortak bir satış politikası izliyorlar. Bu uzun vadeye yayılan bir satış politikasıyla gerçekleşiyor. Vatandaşlarımız bunu çok güzel takip ediyorlar ve satın alıyorlar. Bu gerçekten güzel bir imkan. Çünkü aile bütçesini ayarlayabiliyor. Bu da bir nebze kişilerin tatil ihtiyacını giderebiliyor. Ben Denizlililerin de yıllar öncesine dayanan bazı alışkanlıklarının değiştiğine inanıyorum. Çağa ayak uydurmak, Türkiye’nin tanıtımı, turistlerin ülkemize olan talebi dolayısı ile bizim de yurtdışına olan talebimiz artıyor. Bu sebeple yurtdışı tatili yapan kişi sayısında da son yıllarda artış var” dedi.

“BALAYI ÇİFTLERİ, YURTİÇİ TATİLİ TERCİH ETMİYOR”

Son yıllarda yeni evli çiftler arasında önemli bir konu haline gelen balayı tatili hakkında da konuşan Özcan, çiftlerin yurtiçi tatilini tercih etmediklerini söyleyerek; “Yeni evli çiftler bizim için daha özenli davranılan gruptalar. Yani bütün müşterilerimiz önemli elbette ancak balayı çiftleri zor bir süreçten geçiyorlar çoğu zaman. Maldivler, çiftler arasında ilk akla gelen ve en çok istenen lokasyon. Singapur aktarmalı ve konaklamalı Bali tatili de çiftler için Maldivler kadar ilgi çekici olabiliyor. Ancak son zamanlarda Cruise seyahate çok büyük bir talep var. Çünkü bu seyahat tam pansiyon oluyor. Bu tatili yapan ve bize geri dönüş çiftlerimiz, diğer tatil planlarıyla kıyasladıklarında Cruise seyahatin tam pansiyon olması sebebiyle çok daha rahat bir balayı tatili geçirdiklerini dile getiriyor. Biz çiftlere yurtiçi tatilleri de öneriyoruz ancak balayı çifti yurtiçi tatilini pek tercih etmiyor” ifadelerini kullandı.

“KİŞİNİN TATİLDEN NE BEKLEDİĞİNİ BİLMESİ ÖNEMLİ”

Özcan; tatil planı yaparken dikkat edilecek noktaları şöyle sıraladı: “Her şeyden önce kişi ya da kişilerin bir tatilden ne beklediğini bilmesi çok önemli. Nereye gitmek istediği ve nasıl bir tatil yapmak istediği çok önemli. Çünkü son zamanlarda kültür turizmi adı altında yapılan tatillerde revaçta. Daha sonra destinasyon yani seçilen ülke veya konum itibariyle otelin kalitesi, yıldızı ve belki de ilk olarak hijyen çok önemli. Artı kişiye özgü bir takım hareketlerin bulunması gerekiyor. Mesela konaklanacak otelin pozisyonu da önemli. Eğer internetten bir araştırma yapılıyorsa mutlaka kişiler o bölgede ya da otelde kalan müşteri yorumlarını okusunlar. Güvenilir sitelerde gerçek kişilerin yorumları yanıltmıyor. Bir den fazla tecrübeyi görmüş olursunuz. Bu adımı da yaptıktan sonra bir acente ile iletişime geçilip isteklerinizi dile getirebilirsiniz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip Korkmaz
Galip Korkmaz - 1 yıl Önce

Harika bir acente, çalışanlar çok ilgili. Ne zaman bir sorun çıksa hemen müdahale edip çözüyorlar. Şu korona döneminde en güvenli şekilde tatil imkanı sundukları için özellikle Muammer Bey'e çok teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER