“İYİ PARTİ’YLE İTTİFAK DA, DESTEK DE SÖZ KONUSU OLAMAZ”

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Demokrat Parti (DP) Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik; “İYİ Parti’yle kesinlikle ve kesinlikle Büyükşehir’de ve ilçelerde ittifakımız olamaz. Büyükşehir için gösterdikleri adaya da DP olarak hiçbir desteğimiz olamaz” dedi.

Demokrat Parti (DP) Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. DP olarak, Kale Belediye başkan adaylığı için Erkan Hayla ve Baklan için Nail Aycan’ın adaylığının açıklanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelik; “ 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme sürecimiz 30 Aralık’a kadar devam edecek. Kale ve Baklan adaylarımız kesinleşti.  Adaylarımızı Denizli kamuoyuyla paylaştık ve oylarına talip olduk. DP, merkez sağ, milliyetçi ve muhafazakar bir partidir. ‘Ben milliyetçiyim’, ‘ben demokratım’ ve ‘ben muhafazakarım’ diyen herkesi DP şemsiyesi altında toplanmaya davet ediyorum.  DP, yerel seçimlerde özellikle Denizli’de sürpriz yapacak bir partidir. Büyükşehir ve 19 ilçede adaylarımız olacak” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR İLE ALAKALI MUTLAKA YARIŞA GİRECEĞİZ”

Denizli Büyükşehir belediye başkan adayı için DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın eski milletvekilleriyle görüşmeler yaptığını belirten Başkan Çelik; “Biz DP Denizli İl Başkanlığı olarak Genel Başkanımızın yaptığı tasarrufların arkasındayız. Elbette ki Büyükşehir adayımız olacaktır. Büyükşehir ile alakalı mutlaka yarışa gireceğiz. Genel Başkanımızın yaptığı görüşmeler sonucunda belli olacak. Ocak ayının ortalarında Büyükşehir adayımızı açıklamayı planlıyoruz” diye konuştu.

“KALE, BAKLAN, ACIPAYAM VE BEYAĞAÇ İDDİALI OLDUĞUMUZ İLÇELER”

Yerel seçimlerde Kale, Baklan, Acıpayam ve Beyağaç ilçelerinde iddialı olduklarını vurgulayan Başkan Çelik, şunları söyledi: “Kale’deki adayımız Erkan Hayla, AK Parti’den seçilmiş, bazı sebeplerle görevinden uzaklaştırılmıştı. Kale’de çok sevilen bir arkadaşımız. Bu nedenle Kale’de kır atın bayrağını dikeceğimize inanıyorum. Baklan’da yüzde 2,5 oranında bir oyumuz var. Şu ana kadar ciddi bir adayla gitmemiştik. Ama Nail Aycan ciddi bir aday. Baklan’da bir sürprizimiz olacaktır. Ona da inanıyorum. Şu anda diğer partilerin adaylarını açıklamalarını bekliyoruz. Adaylar kesinleştikten sonra tüm Denizli halkı DP’nin yerel seçimlerde ne kadar iddialı olduğunu göreceklerdir. ‘Demokrat Parti bitti’ diyenlere en güzel cevabı 31 Mart akşamı Denizli halkımız verecektir. Denizli’de birkaç belediye ile kalmayacağız. Hatırı sayılır bir başkanlıklar kazanacağız.”

“İYİ PARTİ’YLE İTTİFAK DA, DESTEK DE SÖZ KONUSU OLAMAZ”

İYİ Parti ile ne ittifakın ne de desteğin söz konusu olmayacağını söyleyen Başkan Çelik; “Biz 24 Haziran öncesi Millet İttifakı’nın içinde yer aldık. DP’yi yok hükmünde saydıkları zaman Genel Başkanımızın talimatıyla biz İYİ Parti’yle kesinlikle ve kesinlikle Büyükşehirde ve ilçelerde ittifakımız olmaz. Büyükşehir’de gösterdikleri adaya da DP olarak hiçbir desteğimiz olamaz. Kendi adayımızla seçime gideceğiz. Kendi yolumuzu çizeceğiz. İnananlar bizimle beraber olacaktır. 24 Haziran öncesi açıklama yapmıştık ve ‘emanet oylarımızı geri istiyoruz’ demiştik. CHP’de, AK Parti’de, MHP’de olan oylarımızı DP olarak İYİ Parti’ye istedik. Ama bu dönem bu çağrımızı demokrat davamıza sahip çıkmaları için yapacağız. Bizim şu an itibariyle hiçbir partiyle ittifak görüşmemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

“PARTİNİZE VE KIR ATIMIZA SAHİP ÇIKIN”

Partililere de seslenen Başkan Çelik, şunları aktardı: “Çoğu arkadaşımız gidiyor başka partilerin kapısında ikbal arıyorlar. Bir sefer satan, her defasında satar. Biz yerimizde ve davamızdayız. Davasına inanan, ‘ben demokratım’ diyen, bu partiden belediye başkanlığı, milletvekilliği, belediye meclis üyeliği yapmış arkadaşlarımızın tekrar yuvalarına dönmesini isteyeceğiz. Demokrat Partililere sesleniyorum ve diyorum ki; ‘gelin partinize sahip çıkın, kır atımıza sahip çıkın.’ Başka kapılarda ikbal aramayın.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 16:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz TÜRK
Oğuz TÜRK - 2 yıl Önce

Iyi Parti olmasa idi sizin vekili iz meçlise gitmezdi hadi bakalım koyun adaynizida secilsin yazık insanlar hemen unutur

SIRADAKİ HABER