KADIN BAŞKAN’DAN KADINLARA EN GÜZEL ARMAĞAN

Denizli’nin tek kadın Belediye Başkanı Birsen Çelik’in, ilçe kadınlarının spor ve yaşamsal aktivitelerini gerçekleştirebilmesi için başlattığı Spor ve Yaşam Merkezi projesi, ülke genelinde 223 şubesi bulunan b-fit merkezinin de desteğiyle hayat buldu. ‘Umut Hareketi Projesi’ kapsamında 50 şehirdeki 223 b-fit merkezi üyelerinin imece usulüyle gerçekleştirdiği umut bilekliklerinin satışıyla Bozkurt Belediyesi Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi ilçeye kazandırıldı.

KADIN BAŞKAN’DAN KADINLARA EN GÜZEL ARMAĞAN

Denizli’nin tek kadın Belediye Başkanı Birsen Çelik’in, ilçe kadınlarının sosyal yaşam içerisinde aktif bir şekilde yer alması, spor ve yaşamsal aktivitelerini gerçekleştirebilmesi için ilçede Spor ve Yaşam Merkezi kurulmasını hayali gerçekleşti. Başkan Çelik’in hayalini kurduğu proje, ülke genelinde 223 şubesi bulunan b-fit merkezinin de desteğiyle hayat buldu. Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi b-fit tarafından başlatılan ‘Umut Hareketi Projesi’ kapsamında 50 şehirdeki 223 merkezin üyeleri umut bileklikleri oluşturdu. Bilekliklerin satışından elde edilen gelir ilçede Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’ne dönüştü. Bozkurtlu kadınların spordan sanata, sağlıktan kültürel aktivitelere kadar her türlü faaliyetle buluşturulması adına hayata geçirilen merkez için açılış töreni düzenlendi. Törene; Başkan Çelik’in yanı sıra, b-fit Kurucu Ortağı Aslı Olgun, b-fit’in farklı şehirlerdeki temsilcileri, Bozkurt Kaymakamı Hasan Sadebıyık, davetliler ve Bozkurtlu kadınlar katıldı. Merkezin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar Merkezi inceledi. Ardından katılımcılar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

“KADINI KADININ UMUDU YAPABİLECEĞİMİZİ KANITLADIK”

Açılışa dair açıklamalarda bulunan b-fit Kurucu Ortağı Aslı Olgun; “Bugüne dek merkezlerimizde buluşan 600 binden fazla kadının hayatına hareket katarken, onlara sosyalleşerek güçlenebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, hayallerini gerçekleştirebilecekleri özgür bir platform olduk. Tüm bunları yaparken temel bir hedefimiz vardı; Türkiye'deki kadınların geleceğe ve kendilerine dair daha umutlu olmasına katkıda bulunmak. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Bozkurt merkezimiz yereldeki 20 köyde yaşayan yüzlerce kadına hizmet verecek. Kadınların yaşamına hareket katmanın yanı sıra bir konu daha bizi çok mutlu ediyor, o da dayanışma. b-fit girişimcileri ve üyeleri Bozkurt için çok kısa bir sürede organize olarak çok muhteşem bir dayanışma örneği gösterdiler. Bu güçlü dayanışma sayesinde kadını kadının umudu yapabileceğimizi kanıtladığımız daha pek çok projeye imza atacağız. b-fit merkezlerinde atölyeler düzenleyerek elde edilen gelirle Türkiye'nin başka köylerine ulaşacağız ve çok daha fazla kadını sporla tanıştıracağız” dedi.

“KADINLARA SOSYALLEŞEBİLECEKLERİ BİR ALAN YAPMAK BENİM HAYALİMDİ”

“Kadınlara sosyalleşebilecekleri bir alan yapmak benim hayalimdi” diyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik sözlerine şöyle devam etti: “Yollarımız bu markayla kesişti. Kadınlarımız burada sadece spor yapmayacak. Sağlıklı yaşamayı öğrenecek. Burada diyetisyenlerimiz, kadın doğum uzmanlarımız olacak. Her hafta gelecekler ve taramalar yapacaklar. Amacım kadınların bakış açısını değiştirmek. Kadının bakış açısı değişirse mahallesi değişir, mahallesi değişirse ilçesi değişir, ilçesi değişirse memleket gelişir. Benim tek amacım onları mutlu etmek. Belediye Başkanı kadınları mutlu ederse başka ne ister ki? O nedenle bu merkezi açmak bizim için çok önemliydi. Merkezimiz her gün açık olacak ve ücretsiz hizmet sağlanacak. Saatleri kadınlarımıza göre ayarlayacağız. En kırsaldaki kadınlarımıza ulaşmak için servisler oluşturacağız.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER