Kahraman şoför, DRT ve Denizli Gazetesi’ne konuştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’de 130 numaralı hat ile Servergazi- Çınar- Teleferik seferini yaptığı sırada bisikletli bir gencin düştüğünü görerek otobüsü durdurup, gencin yardımına koşan Ahmet Ertuğrul, “Olaydan bir hafta önce de bizlere ilkyardım eğitimi verilmiş ve sertifika almıştım. Aklıma eğitimde öğrendiklerim geldi. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’de yaklaşık 1 yıldır otobüs şoförlüğü yapan 29 yaşındaki Ahmet Ertuğrul, 28 Ağustos 2019 Çarşamba Günü, 130 numaralı hat ile sabah 08:45’te Servergazi- Çınar- Teleferik seferini yapıyordu. Hüdai Oral Caddesi’nden geçtiği sırada ters yönde ilerleyen bisiklet sürücüsünün takla atarak düştüğünü gören Ertuğrul, örnek bir davranışa imza attı. Otobüsü yolun kenarına çekerek, araçtan inen otobüs şoförü gencin yardımına koştu. Bisikletten düşen ve acıyla kıvranan gencin sağlık durumunu kontrol eden Ertuğrul 112’yi arayarak sağlık görevlilerinden yardım istedi. Gencin durumunun iyi olduğunu gördükten sonra yolcuları daha fazla bekletmemek ve trafik akışını aksatmamak için aracına binen otobüs şoförü seferini yapmaya devam etti. Olay anı otobüsün araç kamerası tarafından an be an kaydedilirken, şoförün duyarlı davranışı herkesin takdirini topladı. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan kahraman şoför Ahmet Ertuğrul, “Bisikletli bir gencin düştüğünü görünce o an durup yardım etmek istedim. Acı içinde bağırıyordu. Bacağı bisiklet tekerine sıkışmıştı. Bacağını sıkıştığı yerden çıkardım. Telefonumun yanımda olmadığını fark edip araca geri döndüm. Daha sonra 112’yi arayarak ambulans istedim. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. Bugün o gencin başına gelenler yarın herkesin başına gelebilir. Olaydan bir hafta önce de bizlere ilkyardım eğitimi verilmiş ve sertifika almıştım. Aklıma eğitimde öğrendiklerim geldi. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım” dedi.

“BAŞKANIMIZ BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın olayın görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Ertuğrul; “Sayın Başkanımız Osman Zolan, sosyal medyada ismimi geçirerek olayın görüntülerini paylaşmış. Bu davranıştan dolayı teşekkürlerini iletmiş. Başkanımız beni çok mutlu etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZA SONSUZ GÜVENİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Turgut Özkan da otobüs şoförü Ahmet Ertuğrul’a örnek davranışından dolayı teşekkür ederek; “Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için ayda bir şoförlerimize eğitimler veriyoruz. Amacımız; en iyi hizmeti güler yüzle en güvenilir şekilde verebilmek. Bu tür olayları daha önce de yaşadık. Şoför arkadaşımızı bu duyarlı davranışında dolayı tebrik ediyorum. Olay anında o kararı verebilmek kolay iş değildir. Bizler çalışma arkadaşlarımıza sonsuz güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER