Kedi, köpek ve çocuğun muhteşem dostluğu!

Denizli’de 6 yaşındaki ‘Samoyed’ cinsi ‘Carmela’ adlı köpek ile Av. Umut Ergüç ve eşi Gamze Ergüç’ün 3 yaşındaki oğulları Toprak’ın dostluklarına; 4 haftalık ‘Badem’ isimli kedi de dahil oldu. Minik Toprak, annesi tarafından terkedilen Badem’i kendi biberonu ile beslerken, Carmela ise sevgisiyle yavru kedinin hayata tutunmasını sağladı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Sırakapılar Mahallesi’nde yaşayan Av. Umut Ergüç ve Gamze Ergüç çifti yaklaşık 15 gün önce evlerinin yakınındaki marketin önünde, annesinin terk ettiği yavru bir kedi buldu. Ergüç çifti ölmek üzere olan kediyi eve getirdi. Çiftin 6 yaşındaki Samoyed cinsi ‘Carmela’ ismindeki köpekleri ise minik kediyi kendi yavrusu gibi sahiplendi. Carmela, çok küçük olduğu için veterinerlerin ‘yaşayamaz’ dediği kediyi sevgisiyle ve ilgisiyle hayatta tutmayı başardı. Carmela ile çiftin, ‘Badem’ ismini verdikleri kedi arasında oluşan dostluk ise herkesi şaşırttı. Ezeli düşmanlar olarak bilinen kedi ve köpeğin muhteşem dostluğu tabuları yıkarken, Ergüç çiftinin 3 yaşındaki oğulları Toprak Ergüç ise Badem ile yakından ilgileniyor. Minik Toprak, yavru kediyi kendi biberonuyla besliyor, 3 dost birlikte oyunlar oynuyor. Carmela, Badem ve Toprak’ın muhteşem dostluğu herkese örnek oluyor.

“FARKLILIKLAR DOST OLMAYA ENGEL DEĞİLDİR”

Eşi ve kendinin hayvansever insanlar olduğunu ve çocuklarını da hayvan dostu insanlar olarak yetiştirdiklerini belirten Umut Ergüç, dostluk adına adı gibi umut dolu mesajlar verdi. Ergüç; “Dünyada hep farklılıkların çatışmayı doğurduğu düşünülür. İki canlı bize, ne kadar farklı olursak olalım, iletişimin olabileceğini, dostluk kurulabileceğini ve barışın sağlanabileceğini çok güzel anlattılar. Farklılıklar dost olmaya engel değildir. Carmela, Badem ve oğlumuz Toprak’ın kurdukları bu dostluğun herkese örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güler  ekenaferin
Güler ekenaferin - 3 yıl Önce

Sizinle gurur duydum toprak için çok güzel 0lmus sevgi dolu büyüyor yavrularim

SIRADAKİ HABER