Kepenek; “Aynı heyecanla kaldığımız yerden devam ediyoruz”

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin iptal edildiği Honaz’da CHP’li Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek; “Yeni bir seçim sürecine girdik. 2 Haziran’da yeniden bir seçim yapılacak. Aynı güçle, aynı heyecanla kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin iptal edildiği Honaz’da CHP’li Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek; DRT Denizli Televizyonu’nda Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programının konuğu oldu. Programda seçimlerin iptal edilmesine ve 2 Haziran’da yapılacak seçimlere değinen Kepenek; sürecin kendilerini bu hale getirdiğinin altını çizerek; “Yeni bir seçim sürecine girdik. 2 Haziran’da yeniden bir seçim yapılacak. Bu noktalara gelmemiz gerekiyordu ama süreç bizi bu hale getirdi. Aynı güçle, aynı heyecanla kaldığımız yerden devam ediyoruz. Artarak devam ediyoruz. Çünkü halk artık bizim bu seçimdeki güvenirliğimizi, düzeyimizi, sevgimizi, bize olan güvenini 31 Mart günü sandıkta gösterdi; 2 Haziran’da göstereceğinden hiçbir şüphemiz yok” dedi.

“BU SÜREÇ LİSTELERİN İLANIYLA BAŞLADI”

Sürecin nasıl başladığını anlatan Kepenek, “Bu süreç listelerin ilanıyla, askıya çıkmasıyla başladı. Listeler ilan edildiğinde siyasi partilerin itiraz hakları var. Adalet ve Kalkınma Partisi askı süresinde itiraz etmedi. Seçmen listelerinin hepsi onaydan geçti. İtiraz edilecekler edildi; askıyla alınacaklar alındı. Artık netleşmiş seçmen listeleriyle seçime girdik. Ancak seçim tamamlandıktan sonra sandıkta bir itiraz süreci yapılabilirdi. Orada da yapılmadı. Ardından ilçe seçim kuruluna gidildi. İlçe seçim kurulunda hiçbir itiraz yapılmadı. Ardından il seçim kuruluna gidildi, orada itiraz yapılmadı. Sonradan akıllarına daha önceden kurguladıklarını umduğum ama keşke böyle bir şey yapmasalardı dediğim kısıtlı seçmen üzerinden bir algı yarattılar ve YSK’ya bunun üzerinden gittiler. Şimdi bu listelerinin oluşturulmasında Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak benim hiçbir rolüm yok. CHP’nin de rolü yok” diye konuştu.

“HAKSIZLIĞA UĞRADIK”

Chp’li Yüksel Kepenk, şöyle devam etti: “Bu listeyi Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, UYAP sistemi, Seçim Kurulu’nun ortaklaşa çalıştıkları bir listeyle seçime gittik. Bu vatandaşlar oy kullanabilir dediler ve bu vatandaşlar da oy kullanma haklarını yerine getirdiler. Ne yazık ki bunlardan bazılarının engelli, bazılarının kısıtlı olduğu akıllarına geldi. Bu yöntemle bizim kazandığımız seçime yeniletme, iptal etme yoluna gittiler. Bence bizim 19’uncu büyük ekonomi, güvenilir seçim sistemi dediklerinin kartondan bir kule olduğunu ve bunun bir yumrukta yıkılabileceğini gördük. Ben Türk vatandaşı olarak buna çok acıyorum. Çünkü Honaz’da tarımsal ekonominin en yoğun olduğu dönem başlıyor. Kiraz sezonu başlıyor. İnsanlar kiraz sezonunda seçimle mi uğraşacaklar yoksa üretimin en yoğun olduğu dönemde bahçelerinde mi uğraşacaklar. Burada insanlara haksızlık yapıldı. Ak Parti adayı ve yönetimi haksızlık etti. Kazanılmış bir seçimi uygarca, centilmence Honaz halkı kararını verdi. 15 yıl biz Honaz’ı yönettik ama Honaz halkı artık bize bırakın dedi ve görevi Yüksel Kepenek’e bırakın deyip devretselerdi ben onlara saygıyla bugüne kadarki yaptıkları hizmete teşekkür edip; bugünden sonra da teşekkür edip yolup devam edecektim.”

“HONAZ’I SAHİPSİZ BIRAKTILAR”

Honaz Belediyesi’ne atanan Vali yardımcısı Turan Atlamaz ile ilgili de konuşan Kepenek, “Şuanda Honaz Belediyesi’ni Denizli Valiliği’nden atanan bir Vali Yardımcısı yönetiyor. Honaz’ın sorunlarını ne kadar bilecek, ne kadar çözüm üretecek. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde Honaz’ı sahipsiz bıraktılar. Bunun sebebi biz değiliz, bunun sebebi karşımızda hem iktidarın partisinin adayı olan hem de bugüne kadar siyasi partinin belediye başkanı. Bu noktaya gelmemizde bence daha önceden ortaya konulmuş bir oyun oynandı. Onlara 21 bin 820 seçmenin 2 günde bütün kısıtlıkları ortaya konacak bir lojistik geldi. Bu lojistikle gidip YSK’ya başvurdular. Halk kararını değiştirmez. Çünkü itiraz ettikleri insanlar bizim çok sevdiğimiz Allah’ın onlara verdiği bir rahatsızlıkla yaşamlarına devam eden engelli kardeşlerimiz. Engelli kardeşlerimizin üzerinden böyle bir algı yapmamaları gerekiyordu. Bu kişilerin hemen hemen çok önemli bir bölümü de şimdi mevcut belediye başkanına oy verdi. Eğer ben engelli vatandaşların oylarını iptal ettirerek belediye başkanı olacaksam Allah bana o makamı nasip etmesin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER