KOCAPINARLI ÖĞRENCİLERİN ÖLÜMLE DANSI!

Denizli’nin Serinhisar İlçesi’nde öğrenim gören Kocapınar Mahallesi’nin liseli gençleri, Kayalar Mevkii’nde kışın meydana gelen kar ve buz nedeniyle adeta kelle koltukta okula gidip geliyorlar. Öğrencileri taşıyan Kocapınarlı şoför Cengiz Alkan, “Büyükşehir Belediyesi’ne buzlu günlerde tuzlama için başvurduk, dediler ki; ‘Köy yollarını tuzlama yapmıyoruz.’İlla burada birisini kurban mı vermeliyiz?” dedi.

KOCAPINARLI ÖĞRENCİLERİN ÖLÜMLE DANSI!

Denizli’nin Serinhisar İlçesi’ne bağlı Kocapınar Mahallesi’nde yaşayan liseli gençler, Kayalar Mevkii’nde kışın meydana gelen kar ve buz nedeniyle adeta kelle koltukta okula gidip geliyorlar. Kocapınar Mahallesi ve Kefe Yaylası’na giden yolda 300 metrelik Kayalar Mevkii,son günlerdeki kar nedeniyle yine geçit vermedi.

Öğrencileri taşıyan Kocapınarlı şoför Cengiz Alkan, sosyal medyadan yaptığı S.O.S çağrısında yetkililerden destek bekliyor.

Alkan, “Kocapınar’a giderken Kefe Yaylası’nda yine kaza şükür can kaybı yok. Bu yolun yapılması için nereye başvurduk olmadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk. Olumsuz yanıt aldık. Buzlu günlerde tuzlama için başvurduk, dediler ki; ‘Köy yollarını tuzlama yapmıyoruz.’ Sebebi ise asfalt bozuluyormuş. Bu yolun yapılması için bu yol da birilerinin ölmesimi lazım? Bu yolun tehlikeli yeri 300 metre. Kar azda yağsa Kayalar Mevkii’nde yerin aşırı hava akımı olduğundan çok çabuk buz tutuyor.

Gelenler Yatağan’a bakıyor, köyün merkezine bakıyor normal görüyor. Ama kayalarda Yatağan ve Kocapınar’a göre sekiz derece oynuyor köydeki arkadaşlar da duygusuz. Yol herkese lazım.Sessiz kalmayın ses verin. Size birşey yapmazlar ağlamayan çocuğa meme vermiyorlar. Unutmayın ki; siz anne ve babaları yatak da yatarken çocuklarınız sabahın köründe bu yoldan gidiyor. O yüzden yol herkese lazım” diyor.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER