KÖSEOĞLU; “PROJELERİMİ 4 UNSUR ÜZERİNDE HAZIRLIYORUM”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan Özel Söyleşi’ programında konuşan CHP Çivril Belediye Başkan Adayı Ömer Köseoğlu, “Ana hatları itibariyle 4 temel unsurla bir proje hazırlanması var. Bunlardan 1 tanesi tarımsal kalkınma, 2’ncisi Çivril’de sosyal yaşam ve ekolojik turizm, 3’üncüsü sürdürülebilir kentsel yaşam, 4’üncüsü şeffaf ve katılımcı yönetim” dedi.

KÖSEOĞLU; “PROJELERİMİ 4 UNSUR ÜZERİNDE HAZIRLIYORUM”

CHP Çivril Belediye Başkan Adayı Ömer Köseoğlu, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan Özel Söyleşi’ programında konuştu. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını başladıklarını ifade eden Köseoğlu, öncelikle kısaca kendini tanıttı. Köseoğlu, “Ben 3 yıl kadar ilçe başkanlığı yaptım. Dolayısıyla hep bu çalışmaların içindeydik. Daha önceki seçimleri de yaşadık. Dolayısıyla hep siyasi yaşamın içerisinde oldum. Siyasi yaşamın içerisinde olmaya da önümüzdeki 31 Mart’taki yapılacak olan yerel seçimlerde Çivril Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye başkan adayı olarak devam edeceğim. Ben 1956 yılında Çivril’de doğdum. Babam o yıllarda Çivril’in tek eczacısı olan Turgut Köseoğlu’dur. Ben de ilkokulu burada okuduktan sonra ortaokulu ve liseyi İstanbul Galatasaray Lisesi’nde okudum. Daha sonra İzmir Ege Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak eczacı oldum. 40 yılı aşkın süredir eczacılık mesleğini sürdürüyorum” dedi.

“GENÇLERE ÇOK GÜVENİYORUM”

Çivril’in birçok eksikleri olduğunu söyleyen Köseoğlu, şunları söyledi: “Ben bu eksiklerin belirlenmesi ve neler yapabileceğimiz konusunda gençlere çok güveniyorum. Şuanda beraber olduğum 20 – 25 kadar genç arkadaş var. Bunlar çeşitli meslek gruplarındalar. Bunlarla biz tahminen 1 aydır çalışma yapıyoruz. Ocak başına kadar da bu çalışmalar devam edecek. Ocak başında da bütün bu çalışmaları belirleyeceğiz. Ana hatları itibariyle 4 temel unsurla bir proje hazırlanması var. Bunlardan 1 tanesi tarımsal kalkınma, 2’ncisi Çivril’de sosyal yaşam ve ekolojik turizm, 3’üncüsü sürdürülebilir kentsel yaşam, 4’üncüsü şeffaf ve katılımcı yönetim. Ben hep gençlere güvenen bir insanım onların yaratıcı enerjilerine, dimağlarına çok güvenirim. Dolayısıyla konuşarak, beraber çalışarak, bir ekip olarak projeler üretmekten yanayız. Projeler ihtiyaca göre üretilir. İhtiyacı duyan bu beldenin sakinleridir. O mahallede yaşayan insanların ihtiyaçlarını onlardan öğrenmek, o ihtiyaçlara yönelik çözümleri teknik arkadaşlara hazırlatmak, aralarında koordinasyon sağlamak ve bunları hayata geçirmek belediye başkanının işidir. Belediye başkanı en üst noktada o beldenin ihtiyaçlarını belirleyen, onlara çözüm üreten, çözüm üretme yollarını bulan kişidir.”

“ÇİVRİL OVASI’NDA TARIMSAL ALANDA NELER YAPABİLİRİZ?’ DİYE DÜŞÜNECEĞİZ”

İlçede gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında da açıklama yapan Köseoğlu, “Çivril’in en başta özelliği; Çivril bir tarım bölgesidir. Bugün Türkiye’de tarımın geldiği durum ortada. Bu ülke artık samanı bile ithal eden ülke haline gelmişse tarımın ne halde olduğunu düşünebilirsiniz. Hayvancılık çökmüş vaziyette. Bir zamanlar biz hayvan ihraç ederken şimdi Arjantin’den ya da menşei ne olursa olsun hayvanlar alıyoruz. Türkiye’nin ekonomik durumu bu. Çivril’in ekonomik durumunu belirleyen tarımsal girdilerdir. Tarımsal girdiler dibe vurmuşsa, köyler boşalmışsa, köylerde insanlar ürettiklerini satamıyorlarsa, bundan ekonomik bir gelir elde edemiyorlarsa bunun sosyal hayata yansıması korkunç olur. Büyükşehirlere göç edilir, büyükşehirlerde korkunç patlamalar olur, ülke bu sorunlarla karşı karşıya kalır. O halde biz kendi evimizin önünü süpüreceğiz. Yani Çivril Belediyesi olarak Çivril Ovası’nda tarımsal alanda neler yapabiliriz?’ diye düşüneceğiz. Bunun projelerini çıkartacağız. Tabii biz bu projeleri çıkartırken şuana kadar Türkiye’de diğer belediyelerin yaptığı, yapacağı projelerle karşılıklı iletişim içinde olmamız gerekiyor. Onların neler yaptıkları, bunları yaparken ne deneyimlerden geçtiklerini öğreneceğiz. Çoğunu da notlar halinde öğrendik.

ALPER PARLAK-CANSU KARACIK YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER