“KURBANLIK FİYATLARINA YÜZDE 10 ZAM VAR”

Yaklaşan bayram öncesinde merak konusu olan kurbanlık fiyatları hakkında DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, “Kurbanlık fiyatlarında yüzde 10 zam var. Fakat bu kurbandan dolayı yükselen bir oran değil” dedi.

“KURBANLIK FİYATLARINA YÜZDE 10 ZAM VAR”

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, yaklaşan bayram öncesinde merak konusu olan kurbanlık fiyatları hakkında DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yaptı. Kurbanlık fiyatlarında zammın yaşandığını belirten Başkan Tefenlili, şunları aktardı: “Kurbanlık fiyatlarında yüzde 10 zam var. Fakat bu kurbandan dolayı yükselen bir oran değil. Bu aylar öncesinden birer ikişer yükselerek bu duruma geldi. Geçen seneki fiyatlara göre fiyat artışı var. Geçen sene kilosu 16-18 Lira arasında olan küçükbaş fiyatı; şu anda 22-24 Lira arasında. Artık pazar bunu kabullendi. Üretici de anca bu maliyetle çıkabiliyor. Fakat büyükbaşlarda bu kadar fiyat yükselmesi yok. Geçen sene kilogramı 17-18 Lira arasında olan fiyat bu sene 19-21 Lira arasında.”

“İTHALDEN KURTULMAMIZ GEREKİYOR”
Hem büyükbaşta hem de küçükbaşta hükümetin ciddi anlamda çalışmaları olduğunu vurgulayan Başkan Tefenlili, “Çobanlık şu anda çok modern bir şekilde yapılıyor. Bütün çobanlarımızın altında arabası, dağlarda televizyonu, elektriği var. Artık çobanlık özendiriliyor. İnşallah bir iki sene içerisinde bunların çoğaldığını göreceğiz. Bizim ithalden kurtulmamız gerekiyor. Bu alana yatırım yapan sayının çoğalması gerekiyor” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK   

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER